Únor 2011

18.2.2011 Mezinárodní výstava psů EAST CUP 2011

20. února 2011 v 0:36 Aktuality
Tentokrát jsme se vydali na východ Slovenska. pořádá se tam každoročně MVP East Cup Prešov. Letos se změnilo místo konání a výstava probíhala v Košicích. Vydalo se nás tam celkem šest (do pětimístného auta akorát) -  Donna a M.A.F.I.E (Martin,Angelina,Falco,Iva a Eliška)
Vyjeli jsme už den před výstavou a v Košicích si našli ubytování. Udělali jsme dobře, protože jsme to z Brna jeli sedm a půl hodiny( s dvěma přestávkama) a navíc pršelo, takže krásní vykoupaní psi se během pouhého venčení proměnili  v zablácené koule. Takže ráno jsme je ještě mohli trošku očistit ve sprše:-) Na výstaviště jsme dorazli kolem deváté, honem si vyzvedli katalog, zaplatili výstavní poplatky a hnali se ke kruhu, kde nám držela místo chovatelka našeho Falca Lenka Hanzlová. Pan rozhodčí Boris Spoljarič přišel naštěstí trošku později, takže se nezačalo posuzovat přesně o půl desáté a my jsme se stihli ještě vydýchat a očistit psům tlapky, aby je neměli černé, ale bílé:-))) Do třídy mladých nastoupili celkem tři psi - náš Falco (Ferrero Rocher Great Lady), Merlin (Prosto Chudo Model Acro) a Tedy (Kea To My Heart Puella Fera). Vystavování Falca se tentokrát ujala Eliška. V tak kvalitní konkurenci jsem nic extra neočekávala, jen jsem doufala, že Falco se bude předvádět stejně hezky jako s Jindřiškou v Brně. A Falco opravdu krásně stál  a předvedl také pěkný pohyb. Byla jsem opravdu zvědavá, jak to pan rozhodčí rozhodně, protože všichni psi byli moc  pěkní. A pak se dostavila obrovská radost, protože pan rozhodčí zadal známku V1, CAJC našemu Falcovi:-))) Angelinka také ve své třídě štěňátek uspěla a dostala známku VN 1. Byla to její úplně první výstava, přesto hezky postála, ukázala panu rozhodčímu zoubky a krásně se proběhla:-) Donička nastoupila do třídy otevřené s dalšími třemi fenami a tady se projevilo, že je po štěňátkách bez srsti a není ještě ve výstavní kondici, na jakou jsme zvyklí, dostala známku VD4. Potom šli děti na Junior Handling. Martinovi se moc nevedlo- chyběl mu jeden bod, aby mohl jít do závěrečného finále. Zato Eliška s Doničkou se ukázala pěkně a do finále se dostala:-) V závěrčném kruhu jsme ještě zabodovali. Angelinka nakonec získala třetí místo ze všech štěňátek, Eliška druhé místo v Junior Handlingu a Falco byl ještě přihlášený do soutěže párů s Queenou GL a získali krásné třetí místo (z deseti párů).
Falco
Angelinka
JH
páry5.a 6.2.2011 DUOCACIB BRNO

7. února 2011 v 19:52 Aktuality
Tak je tady další výstavní sezóna a my ji zahájili na "domácí půdě" - jak jinak než na únorové výstavě v Brně:-) Vystavovat se tentokrát šel pouze Falco (Ferrero Rocher Great Lady). Doničce by se sice také ještě jeden titul hodil, ale rozhodli jsme se nikam nespěchat a počkat, až se jí dá srst do lepší kondice a Angelince zase chybělo přesně 5 (v neděli 4) dny, aby mohla jít do štěňátek. Byla to Falcova první pořádná výstava v hale. Už sice byl na výstavě v létě v Bratislavě, ale tam byl ještě ve třídě štěňátek a kruhy byly venku. Tentokrát už šel do třídy mladých - vyšlo mu to přesně na den, kdy vůbec do této třídy mohl nastoupit (potřebných devět měsíců dosáhl právě v den sobotní výstavy 5.2. (narozen je 5.5.2010) :-D Zrovna třída mladých se ukázala být nejpočetnější třídou. V sobotu se vystavovalo šest mladých psů a v neděli dokonce osm. Falco si výstavu užíval. Předváděla naše kamarádka Jindřiška Jelínková. Falco pěkně stál ve výstavním postoji jako přibitý a přítomnost dalších psů kruhu mu vůbec nevadila. Nechal si krásně prohlédnout zoubky i všechno ostatní, co si psi musí nechat zkontrolovat. A to s ním nikdo nic moc nenacvičoval a netrénoval..je to prostě šikulka. Jen při běhání měl občas tendenci si poposkočit (bral to spíš jako hru).
Také se oběma rozhodčím v oba výstavní dny moc líbil.
V sobotu to byl pan rozhodčí Krinke, který mu zadal známku Výborná 2. Rozhodoval se mezi dvěma psy (první místo nakonec dostal krásný redtrikiolorní pes Key To My Hearth Puella fera, který nakonec zvítězil i nad šampiony a dostal BOBa - nejlepší v plemeni a v závěrečkách dokonce BIG 2!)
Pan rozhodčí Krinke dal našemu Falcovi velice krásný posudek:
Devítiměsíční kompaktní pes, správný formát,výborně modelovaná hlava, výborný krk i hřbet, příkladný hrudník, správné úhlení se správnou mechanikou pohybu.
Pak ještě při závěrečném hodnocení řekl že je to perspektivní pes.
Moc si tohoto posudku vážím, obzvlášt proto, že pan rozhodčí byl hodně přísný a z celé třídy získali známku výborná pouze tito dva psi.
V neděli posuzoval p.Gert Christensen z Dánska. Falco dostal známku Výborná 3 ( z osmi psů) :-) Posudek byl také velice pěkný. Z toho co se mi podařilo vyluštit - protože zápis v angličtině psaný českou zapisovatelkou byl plný chyb a místy fakt nečitelný: devítiměsíční mladý pes, pěkná samčí hlava se správným výrazem,pěkné oči,dobrý krk a hřbetní linie, a pak ještě něco good a nice - co jsem nevyluštila - fakt to nešlo přečíst... :-o
Měla jsem radost, že se Falco moc hezky předvedl a že ho vystavování bavilo a ještě jednou chci poděkovat Jindřišce Jelínkové, že ho tak pěkně vystavila.
Falco si výstavu opravdu užíval :-D
6.2.2011
6.2.2011
6.2.2011
6.2.2011