Srpen 2010

21.a22.8.2010-DUODANUBE BRATISLAVA

22. srpna 2010 v 22:54 Aktuality
Víkend jsme strávili s našimi psy na prestižní mezinárodní výstavě v Bratislavě. Výstava se letos konala venku na dostihovém závodišti a naštěstí vyšlo nádherné slunečné počasí. Celkově se tentokrát moc australáčků nesešlo,ale konkurenci představovali kvalitní jedinci z polské CHS -krásní psi Iwony Musial a také přijeli psi z Francie od Anne -Marie Bernard. V sobotu posuzoval v našem kruhu rozhodčí z Bulharska pan Denis Kuzelj. Australáčky uvedl jako první náš Falco (Ferrero Rocher Great Lady), který ve třídě štěňat (na Slovensku se můžou hlásit už od tří měsíců) neměl konkurenci,byl tam jediný:-) Panu rozhodčímu se líbil a tak mu zadal známku Velmi Nadějný 1 :-) V jeho posudku stojí: vynikající typ,velmi pěkná hlava a výraz,kompaktní tělo,vynikající úhlení,správný pohyb. Falca předváděla Míša Hanzlová z Great lady.
Zato Donna už v kruhu konkurenci měla, sešly se tam čtyři pěkné fenky, kromě Donny ještě Amálka ze Srdcového Esa, Cream Caramel Great Lady a francouzská fena Energy Kiss Magic. První nakonec byla naše Donna, která získala známku V1 a titul CAC:-) Posudek:Vynikající typ a velikost,pěkný výraz tváře,správná skus,pěkná krk,výrazné úhlení,správná srst,správný pohyb. Donnu předváděla Eliška Muchová.
V neděli posuzovala přísná švýcarská rozhodčí paní Lisbeth Mach. Opět začínal Falco, který se paní rozhodčí moc líbil a také mu zadala známku Velmi nadějný 1. Posudek:krásný mladý pes, dobré proporce, typicky samčí, profesionálně vyhlížející, krásné linie - Nejkrásnější štěně :-)))) Falca opět předváděla Míša Hanzlová.
S Donnou byly v kruhu stejné fenky jako předešlý den a já byla napnutá..Ale zopakovali jsme výsledek z předešlého dne...V1,CAC pro Donnu:-))) paní rozhodčí opakovaně pochválila Donně pohyb, moc se jí líbil. Posudek: velmi přátelská, typicky samiččí, ve všem se přibližuje standartu,super povaha,dobrá prezentace,správný skus,velmi typický pohyb,pěkná fena! (je to v posudku i s tím vykřičníkem:-) Donnu předváděla opět Eliška.
Jinak oba dny dostala CACIB nádherná fena ze třídy šampionů od paní Iwony Musial z Polska- Sunnyrain The Star At Saussurea- ta dostala v neděli dokonce BOBa:-) a rez.CACIB (také oba dny) dostala Audrey May z Podhájské obory (Kira)- Markéto, ještě jednou gratuluji:-))) Neztratil se také Atrey Srdcové Eso od Denisky Řehákové, který dostal CAC, CACIB. A v sobotu dostal BOBa importovaný pes do ČR-Colorado Red Cowboy Of Crystal Lake.
Celkově jsem měla z výstav opravdu dobrý dojem a oběma rozhodčím moc děkujeme. Také děkuji všem známým, se kterými jsem se setkala za příjemný víkend:-)

Fotky:
MVP Bratislava srpen 2010
MVP Bratislava srpen 2010

10.8.2010 Heroltice u Tišnova - třetí den

10. srpna 2010 v 11:39 Aktuality
Tak jsme se tu pěkně rozkoukali :-) Martínek se Eliškou se střídají ve cvičení s Falcem ve skupince štěňátek a večer si procvičují Junior handling s různými půjčenými psy - tento kroužek vede Denisa Řeháková. My s Donnou jsme začali stopy (jsou každý den v šest ráno :-o :-)))), je to pro nás obě úplná novinka a musím říct, že Donna je moc šikovná. Poprvé jsem našlapala stopu kratší a pod každý krok jí dala piškot a ona pak hned očuchala krásně místo nášlapu a za chvilku byla na konci- krásně jí to šlo. Dnes už jsem jí to udělala trošku těžší, dělala jsem kroky větší a piškot dala až pod každý druhý krok a uprostřed nechala pohozený papírový kapesník(byli v něm zabalené piškoty) a s Donnou jsme "předmět" označili - (povelem lehni:-) Donna se krásně stopy držela, je to šikulka. V devět jsme měli cvičení poslušnosti, musíme s Donnou omezovat pamlsky a taky jsme dělali odložení, které je tady pro Donnu moc těžké, protože opodál vždy jiná skupinka cvičí agility a kolem se pořád něco zajímavého děje:-o Navíc mě nevidí, protože jsem schovaná za zástěnou, takže jsem se k ní párkrát musela vrátit, než zjistila, že o ní vím, i když mě nevidí:-))) Jinak co se týká táborového programu...odpoledne je psí karneval :-), zítra překážkový závod "Štěktrek", v pátek táborová výstava psů LVT Přátelství....nikdo se tu opravdu nenudí, i děti tu mají svůj program a parádně se vyřádí:-)

Na fotkách nemám nikde vyfocenou Donnu na stopách při práci, ale celkovou ranní atmosféru jsem se snažila zachytit na těchto fotkách - Stopy

Tábor byl pro Falca úžasnou socializací:účastnil se všech závodů(štěktrek) a nácviků na výstavy, dělal poslušnost,ale hlavně si pořád hrál a moc ho všechno bavilo.
Podívejte se na fotky:-Falco v Herolticích

7.8.2010 LVT Heroltice u Tišnova

8. srpna 2010 v 13:39 Aktuality
Tak jako loni,tak i letos jsme se rozhodli strávit část prázdnin na psím táboře v Herolticích u Tišnova v areálu Brněnka. Tento areál provozuje Pavel Bradáč a pořádá zde jak vlastní kynologické akce (www.kynolog.cz), tak také umožňuje jiným organizacím pořádání například táborů,výstav a podobně. My jsme tu jako loni se Sojkovými a jejich berňáčky (CHS Qeenelsa) na LVT Přátelství . Jejich tábory a akce se vyznačují tím, že si zde každý příjde na své- zájemci o zkoušky ZOP a ZPU1 projdou perfektní přípravou a výcvikem a na závěr mohou zkoušku i složit, zájemci o agility tu mají k dispozipci překážky i instruktora, ti kdo chtějí s pejsky jen tak relaxovat mají skupinku, kde se setkají s prvky canisterapie a zábavnými cvičeními a hrami s pejsky a také štěňátka a začátečníci zde mají svou socializační skupinku, na které se formou hry naučí základy poslušnosti a mohou budovat svůj vztah se psem. Také zde každé odpoledne probíhá pro zájemce nácvik ve výstavním kruhu a letos také specialita pro děti- nácvik výstavních figur do Junior handlingu. Falco má svou skupinku se svým psovodem Martinem jasnou:-))), já s Donnou jsem se přihlásila na výcvik ZPU s tím, že si uděláme základy, ale na zkoušky nepůjdeme - některé disciplíny jako stopa, hlídačka jsou pro nás úplně nové a aport máme taky jen rozpracovaný, tak aspoň zjistíme, na čem a jak máme další rok pracovat... :-)
Když jsme v sobotu večer na tábor dorazili, pršelo a bylo všude mokro, ale náladu měli všichni výbornou:-) A ráno se ukázalo sluníčko a už nás neopustilo, takže všichni budou moci využít i plavecký bazén, který je přímo v areálu. Další informace, zážitky a fotky sem budu postupně přidávat:-)))

4.8.2010 Mokrá-houby:-)

8. srpna 2010 v 11:53 Aktuality
V uterý byl Falco na posledním očkování. Ve středu jsem vzala oba psy Donnu a Falca a jeli jsme do Mokré za Jindřiškou. Ta vzala své dvě šeltičky a společně jsme se vydali do blízkého lesa na procházku.
Napřed  jsme si ale ještě udělali přípravu-nácvik na výstavu a protože jsem měla foťák,vše jsem nafotila. A v lese jsme pak našli množství hřibů-modráků. Byla to příjemná vycházka.
Všechny fotky jsou ZDE

Mokrá 4.8.2010
Mokrá 4.8.2010

Mokrá 4.8.2010
Mokrá 4.8.2010

Fotogalerie od června 2010

3. srpna 2010 v 19:24 Fotogalerie
Od června 2010 jsou fotografie ukládány zde na rajče.cz:-)