Duben 2010

24.4.2010 MVP České Budějovice

29. dubna 2010 v 22:29 Aktuality
Zase ráno vstávat a jet. Tentokrát na výstavu do Českých Budějovic. Tentokrát jsme vzali i Jindřišku s její šeltičkou Suki. Díky navigaci (a také směrovkám na TESCO- výstaviště je hned vedle) se tentokrát nekonalo žádné bloudění po Budějovicích:-) Oba kruhy byly venku a protože bylo krásné počasí, bylo to příjemné. V našem kruhu byli australáci posuzováni jako první, kdežto šeltičky v jiném kruhu byly naopak jako poslední, takže Jindřiška zůstala u kruhu s námi a mohla Donnu vystavit. Rozhodčí byla paní Eva Hájková. S Donnou nastupovala do kruhu jen jedna další fena -Bonny Hell Creek Ranch a Donna s přehledem dostala V1,CAC. O CACIBa se ale utkávala se stejnou konkurentkou jako v Brně na DUOCACIBu -Ch. Hearthside Happy Message, takže výsledek opět druhé místo-res.CACIB :-))) My jsme pak s dětmi tradičně zamířili na Junior Handling, kdežto Jindřiška se přesunula ke kruhu šeltiček. Tam posuzoval pan Krinke. A Jindřiška se Suki zabodovala a odnesla si nejen V1,CAC, ale dokonce CACIB! Měla velkou radost:-)Byl to opravdu úspěšný den:-)Cestou zpátky jsem nechala řídit Jindřišku a odpočívala jsem:-)

10.4.2010 NVP Ostrava

29. dubna 2010 v 22:05 Aktuality
Na tento den jsme měli naplánovanou výstavu v Ostravě. Jeli jsme ve složení Eliška, Martin a já. A Donna samozřejmě-ta chybět nemohla:-) Do Ostravy se už jede pohodlně, v pohodě jsme přijeli k výstavišti a zaparkovali. Počasí bylo velice nejisté, občas mírně poprchalo a kruh australáků byl zrovna připravený venku. Zaparkovali jsme si to tedy uvnitř ke stolečku u bufetu :-) Já jsem šla Donnu vyvenčit a nechala jsem ji proběhnout v kruhu po místy rozorané a klouzavé trávě - stačilo jedno proběhnutí a bylo skoro jedno, jestli byl pes před výstavou vykoupán nebo ne :-)) a pak jsem šla za dětmi do bufetu. Občas jsem se šla podívat, jak posuzování postupuje. S námi do kruhu byla přihlášená velká konkurence- loňská světová vítězka z Bratislavy Thunderbay's REMEMBER ME SAUSSUERA a HEAVENLY PHOEBE PUELLA FERA, takže jsem žádné ambice neměla, zvlášť když jsem tentokrát musela Donnu vystavovat sama. Pan rozhodčí byl ze Slovenska- Ing.Jaroslav Matyáš. Tento pan rozhodčí posuzoval letos v únoru v Prešově Junior Handling- na kterém se tehdy Martínek s Donnou umístili na třetím místě a už tehdy jsem měla pocit, že se mu Donna líbila. Byla jsem tedy zvědavá na jeho hodnocení. A výsledek předčil mé očekávání. Pan rozhodčí nám nadiktoval krásný posudek a Donnu nakonec umístil na 1.místo!!! :-) hned za námi byla světová vítězka polské vystavovatelky Yvonny Musial a třetí-také výborná- Heavy. Měli jsme obrovskou radost. Šli jsme pak ještě o národního vítěze, kde tentokrát zvítězila jiná fena polské vystavovatelky Yvonny- ze třídy šampionů-Ch.Sunnyrain THE STAR AT SAUSSUREA. Tato fena dostala nakonec i BOB- nejlepší pes plemene. Moc jsem to paní Yvonne přála, má opravdu krásné psy.( Navíc se zrovna ten den ráno stalo to letecké neštěstí s polskou elitou a my se to postupně během výstavy začali dozvídat. Na této výstavě bylo hodně polských vystavovatelů - je to blízko- a bylo to moc smutné.)
My jsme ještě zůstali na Junior Handling, který posuzovala paní Alena Košťálová. Eliška se dostala ještě do semifinále, kde si zkusila i vystavovaní jiných psů, protože si je museli vyměnit:-) Do závěrečného finále se už sice nedostala, přesto jsme na závěrečky ještě zůstali- je to pěkné dívat se na ty nejlepší psy jak běhají po koberci:-) A pak jsme jeli domů:-)

3.4.Bílá sobota

3. dubna 2010 v 20:48 Aktuality
Dnes jsme s Donnou cestovali trochu dál...jeli jsme do Prahy na bonitaci, kterou pořádal KCHMPP (Klub chovatelů málopočených plemen). Akce se konala v Dolních Počernicích v hotelu Svornost. Cesta proběhla v pohodě a na místě jsme v přilehlé ulici krásně zaparkovali. Pak jsme prošli veterinární přejímkou a našli si tři místa u stolu, dali si kafe a kolu a pak už jen čekali, až přijdeme na řadu:-) Bonitace probíhala ve dvou kruzích na parketu a my jsme od stolů měli krásný přehled, jak to pokračuje. Australáci přišli na řadu poměrně pozdě, protože akit, které byly před námi, bylo opravdu mnoho:-) Naše plemeno posuzoval pan Karel Hořák, který je mezinárodním rozhodčím. Donna se mu moc líbila a nenašel na ní jedinou vadu !!! :-))) A její pohyb se mu líbil tolik, že nás nechal udělat kolečko dvakrát a řekl že je to bomba:-)))) Takže Donička si dnes splnila poslední podmínku chovnosti :-)

2.4.2010 Velký pátek

3. dubna 2010 v 20:29 Aktuality
Dopoledne na Velký pátek jsme absolvovali s Donnou čtyřhodinové cvičení agility s Radovanem Liškou na Zetoru a odpoledne jsme jeli za kamarády do Heroltic. Tady naše psí řádění fotili majitelé hovawarta Merlina a slíbili poslat fotečky, tak doufám, že se to podaří a že tu pár obrázků zase přibude:-)

1.4.2010 Heroltice u Tišnova

3. dubna 2010 v 20:14 Aktuality
Od 1.4.do 5.4. probíhá v Herolticích jarní soustředění se psy organizované Jarkou Sojkovou www.sojkovy-qeenelsa
Protože mám v tuto dobu ještě jiné "aktivity", tak jsem se původně nepřihlásila, ale protože mi to nakonec nedalo, rozhodla jsem se, že si zaplatím aspoň výcvik a na cvičení budu z Brna dojíždět. Mám tam totiž taky kamarády, se kterýma jsem se chtěla vidět a pro děti je to taky super. Takže jsme ve čtvrtek ráno s Ondrou, Martinem a Donnou dorazili na zahájení a zařadili jsme se do skupinky aglity, kterou vedou Anetka a Deniska. Oproti docela náročnému tréninku s Radovanem toto bylo takové příjemné hravé odreagování. Zkoušeli jsme zóny a pár překážek s tunelem a slalom a protože jsem tam nebyla nervózní, tak nám to i šlo :-) Odpoledne si kluci zase zkoušeli vystavování v kruhu a protože Deniska už má "vychozený" Junior handling a je v tom profesionálka, tak mohla klukům poradit pár užitečných věcí. Taky klukům půjčila do kruhu svého úžasného australáka Atreye ze Srdcového esa (Slovenského junior šampiona) - protože kluci byli dva ale Donna jen jedna:-) Taky jsme se pak byli projít kolem řeky, která je ale rozvodněná, takže jsme se daleko nedostali - viz foto:-)
31.3.2010
31.3.2010

31.3.2010

Ondra s Donnou a Martin s Atreyem

31.3.2010


Atreyův úžasný pohyb....
31.3.2010

Ondra s Donnou
31.3.2010

Střídavě Martin a Ondra s Donnou a s ostatními handlery...
31.3.2010

31.3.2010

31.3.2010

31.3.2010

31.3.2010

31.3.2010

31.3.2010
31.3.2010

29.3.2010

3. dubna 2010 v 19:23 Aktuality
Na tento den byla Donička dopoledne objednaná na preventivní vyšetření očí - které potřebuje kvůli uchovnění - k MVDr. Trnkové. Vše probíhalo naprosto bez problémů, Donička byla moc hodná a výsledek: všechno v pořádku :-) Měli jsme radost :-) Pak jsme se šli projít do Zamilce a vzali jsme to až do Soběšic, kde jsme si dali "tradičně" oběd  U supa - (tedy přiznávám, že jenom já, Donna ho dostala až doma:-) Tady je pár foteček z procházky:-)

Donna pózuje u kamene:-)
29.3.2010
29.3.2010
29.3.2010
29.3.2010

Tyto slepice Donna k obědu opravdu neměla:-))))
29.3.2010
29.3.2010