Únor 2010

DUOCACIB BRNO - 6.a 7.2.2010

7. února 2010 v 22:30 Aktuality
Únorový duocacib v Brně je dvoudenní mezinárodní výstava,kterou už loni začala Donička-tehdy jako sotva čtyřměsíční štěňátko-svou výstavní kariéru. Tehdy hned na své první výstavě dostala od pana rozhodčího VN1,Best Puppy:-)
A teď po roce opět dokázala, že "předpověď " byla správná a Donna se ve výstavních kruzích skutečně neztratí:-)
Tentokrát Donna nastoupila už v mezitřídě. V sobotu zde bojovala o titul CAC s dalšími třemi fenami. Rozhodčí v kruhu byl tento den pan Milan Krinke, jehož úsudku si dost vážím, protože je přísný,ale spravedlivý. Své posudky pronáší nahlas, takže každý hned ví, co se mu líbí a co ne. Donna měla velkou konkurenci, v kruhu s ní byla Premonition Thornapple, Audrey May- Kira, ale také Extra Ellite Svěží vítr-Eliška. Tato bluemerlová fenka se panu rozhodčímu myslím líbila nejvíc. Při závěrečném stavění ji nechal jako první a Donnu druhou. Třetí a čtvrté místo určil okamžitě, ale mezi Donnou a Eliškou skutečně velmi váhal-prostě se mu líbily obě! Rozhodlo to, že Donnu vystavovala Jindřiška, které Donna stála v krásném postoji "jako přibitá", kdežto Elišku už to moc nebavilo a tak si sedala. Pan rozhodčí řekl, že výstavy jsou i o předvedení a vytouženou jedničku-a tím i titul CAC- dal Jindřišce s Donnou:-):-):-) To znamenalo, že Donna šla pak s vítěznými fenami ostatních tříd (otevřené a šampiónů) o titul CACIB (nejlepší fenu). To s námi nastupovala krásná Happy Message Herthside (světová vítězka z Bratislavy 2009) a fena ze třídy šampionů Prosto Chudo Elektra. Titul CACIB získala nakonec Happy a jako druhá za ní se umístila naše Donna!:-) a získala tak titul Res.CACIB:-):-):-) Měli jsme obrovskou radost, o to větší, že Donna zároveň splnila českého Junior šampiona!!!!
V neděli jsme šli opět do mezitřídy, tentokrát posuzoval dobře naladěný rozhodčí ze Slovenska pan Tibor Havelka. Obsazení našeho kruhu bylo stejné jako předešlý den, jen ještě přibyla další fena Honey Hanny Puella Fera. Pan rozhodčí také pronášel své posudky nahlas a pracoval rychle. Donně se opět dařilo, poslouchala Jindřišku jako hodinky a krásně předvedla svůj prostorný pohyb, takže pan rozhodčí tentokrát bez nějakého velkého rozmýšlení zadal první místo i titul CAC nám, druhá skončila Eliška a třetí Audrey May-Kira (které touto cestou blahopřejeme!:-) Ve stejnén konkurenci jako den předtím jsme šli i o CACIBa a svůj výsledek jsme zopakovali!!! Takže opět Res.CACIB !!!(za krásnou Happy:-)
Zvláštní poděkování patří Jindřišce Jelínkové, která s Donnou všechna ta víkendová ocenění vyběhala:-) Jindřiško-dík:-):-):-)