Říjen 2009

17.10.2009 NVP v Brně

19. října 2009 v 11:36 Aktuality
Na Národní výstavu v Brně jsme se moc těšili. Nejenže se Donně poslední dobou na výstavách velice daří, ale také tentokrát byly všechny tři děti- Ondra, Martin a Eliška - přihlášeny na Junior handling. Na výstaviště jsme dorazili v pohodě kolem půl deváté a protože pršelo a byla zima, byli jsme moc rádi, že všechny kruhy- i ty, které měly být původně venku-byly přesunuty dovnitř, přestože to obnášelo trošku stísněnější podmínky :-). Vyzvedla jsem katalog a postupně "pokecala" s ostatními vystavovateli a známými, kteří už se ke mně na výstavách hlásí - to je další stránka, která mě na výstavách baví, že se člověk seznámí s lidmi, kteří mají podobné zájmy a můžou si pak navzájem pomáhat, radit a povídat si o svých čtyřnohých miláčcích :-) O Donnu jsem se starat nemusela, protože si ji převzala Eliška, která měla vystavovat. Donnu vyvenčila a nechala proběhnout v kruhu. Jindřiška tentokrát měla na výstavě svou šeltičku- Ajsíka, interšampiona, veterána, se kterým má velké úspěchy.
V kruhu jsme se sešli v konkurenci čtyř fen - Prosto Chudo Forever Friend Acro, Prosto Chudo Fleury Red Catawba, Harmony Puella Fera a Donna Mladá Živa. Donička byla moc šikovná, stála krásně v postoji celou dobu, pěkně běhala a dostala krásný posudek:
13měsíční středně velká fena, obdélníkový formát, typická hlava, dobře znatelný stop,dobře posazené oko i ucho, dobře utvořené předhrudí,výrazný kohoutek, silná bedra,výborné úhlení,zvláště pánevních končetin,dlouhý pohyb,výborný posun končetin.

Jak jim to všem slušelo se můžete přesvědčit na fotkách :-)Výsledek vzhledem ke krásnému posudku, který Donna dostala-viz.výše- a celkovému dojmu, který Donna v kruhu dělala a který každý mohl vidět byl proto trochu překvapivý-VD4:-)
Po ukončení vystavování Donny jsme se přesunuli ke kruhu, kde bylo předkolo Junior handlingu. Rozhodčí byla sympatická paní Alena Košťálová, která dětem vždy také hned řekla, v čem jsou dobré a co by mohly ještě zlepšit. Martínek se dokonce dostal se svými 58 body do semifinále. Všem to moc slušelo:-)


11.10.Klubová výstava australských ovčáků - Napajedla

11. října 2009 v 22:06 Aktuality
Dnes jsem tedy s Donnou do Napajedel jela já a Martin. V pohodě jsme vše našli. Venku pro změnu zase pršelo, takže výstavní kruh se nachystal vevnitř,i když tam byly stísněné podmínky a nedalo se tam moc běhat. Pro jistotu byl nachystaný kruh i venku, kdyby se počasí umoudřilo. Tentokrát posuzovala rozhodčí z Holandska, paní Marion ten Cate. Byla skvělá,nejenže byla sympaticky usměvavá, její posuzování bylo opravdu komplexní. Mluvila anglicky, ale nahlas a ještě měla k ruce překladatelku do češtiny. Při závěrečném hodnocení třídy říkala ke každému psu, co se jí líbí i nelíbí a proč. Hned na začátku uvedla, že preferuje australáky středního typu s pěknou hlavou i kostrou a pohybem. V Doniččině třídě se tentokrát sešlo sedm fen (o dvě víc než včera). Protože nás bylo hodně a zrovna v té chvíli nepršelo, přesunulo se běhání do venkovního kruhu, jinak další posuzování v postoji probíhalo zase vevnitř. Donička se paní rozhodčí moc líbila- a to jak v pohybu, tak i stavbou těla a utvářením hlavy a zadala V1, CAJC !!!:-) :-) :-) Dva CAJCi během dvou dnů od dvou různých rozhodčí! A to ještě nebylo všechno. Šli jsme s nejlepším mladým psem a Klubového vítěze mladých a paní rozhodčí ukázala zase na Doničku. Hurá:-) Byl velký úspěch a máme z toho velkou radost. Velká pochvala patří i pořadatelům, protože všechno začalo včas a bylo dobře zorganizované a taky všichni účastníci dostali pěkné dárky v podobě pamlsků a vzorků krmení pro psy a i vítězové dostali kromě pohárů opravdu hodnotné ceny. Takže na tuto výstavu budeme rádi vzpomínat.

10.10.Klubová výstava belgických ovčáků a australáků - Napajedla

10. října 2009 v 17:04 Aktuality
Dnes jsem měla jet s Donnou a Eliškou na klubovku do Napajedel, ale v divadle nám přidali neplánovaně zkoušku na jakýsi koncert, tak jsem musela zůstat v Brně. Elišku s Donnou a Ondrou odvezl na výstavu tatínek a sám pak odjel do Kvasic u Kroměříže k rodičům s tím, že ji po výstavě zase vyzvedne-je to blízko. Já s Martinem jsem zůstala v Brně (Martin totiž zjistil, že má prý taky nějakou zkoušku se sborem) A Elišce se Donnou se na výstavě opravdu dařilo, protože z pěti fen v kruhu dostaly vytoužený CAJC :-):-):-)
Zítra si to vyměníme, protože na zkoušku sboru do Brna jede Eliška ranním autobusem z Kvasic a vystavovat Donnu budu pro změnu muset já:-) -je to výstava už jenom australáků.

P.S.
Donna na této sobotní výstavě kromě CAJCe získala ještě titul Vítěz Moravy mladých AO

Paní rozhodčí byla z Belgie- paní Liliane de Ridder-Onghena

Díky manželům Šimkovým máme i fotky, takže se můžete podívat.

9.10.2009 Národní výstava psů v Bratislavě

10. října 2009 v 16:56 Aktuality
V pátek jsme zase vstávali brzy a jeli znovu do Bratislavy. Národka se konala tentokrát na dostihovém závodišti, což je podle plánku blízko Incheby. My jsme se chtěli vyhnou výstavišti, tak jsme zkusili přijet z jiného směru,podle mapky se to zdálo být jednoduché a asi to jednoduché je, když to tam člověk zná. Ale my jsme zvyklí na dobré značení, což je v Bratislavě jen zbožné přání. Prostě kromě pár značek na "Háje" nikde žádné směrovky neuvidíte a když na čtyřproudovce zjistíte, že jste jediný sjezd přejeli a nemáte šanci se otočit, tak jste fakt v háji....Několikrát jsem se otáčela a přejela při tom spoustu plných čar, až jsme konečně přijeli k vytouženému parkovišti u dostihového závodiště. Oproti čtvrtku, kdy bylo vyloženě letní počasí,bylo v pátek o deset stupňů míň a pod mrakem. Výstavní kruhy byly venku a my tiše záviděli všem těm, co měli stany. Zaparkovali jsme to pod nějaký strom, hned vedle známých tváří manželů Šimkových, kteří tam už byli - s Weitíkem a Fleurynkou. Výstava začala pro změnu zase s hodinovým zpožděním, zima byla stále větší na čaj u jediného stánku s občerstvením se stála víve než půlhodinová fronta a nakonec začalo i pršet. V katalogu byly u fen uvedeny dvě třídy mladých a tři třídy otevřených ????, ve třídě kde byla napsaná Donna byla uvedena už jen jedna fena, ale vkruhu se nakonec sešly celkem čtyři feny-jedna přibyla z druhé třídy mladých a další z jedné ze tříd otevřených ....Donnu při konečném kolečku rozhodčí Aramis Joe Lim umístil na druhé místo, ale když jsme dostali posudek, bylo tam napsáno V3. Když jsem se na to ptala, tak prý to tak bylo, druhý skončil ten třetí. Trochu jsem si připadala jako v Kocourkově. Byly tam ještě další zmatky, jedna fena byla posuzovaná ještě dodatečně,my jsme ale sbalili naše mokré věci a šli jsme na oběd a pak jsme jeli domů. Stejně si ale nyslím, že takové chyby, jaké byly v katalogu,ty zmatky kvůli tomu, že nikdo pořádně nevěděl,co se děje,protože se nahlas nic neříkalo ani nevolalo a ta hrozná zpoždění by se neměly stávat. Přece jenom výstavní poplatky jsou nemalé a skutečně to kazí dojem.... :-(
Za tyto fotky moc děkuji Aleně Šimkové.

8.10.2009 Světová výstava psů - Bratislava

9. října 2009 v 22:51 Aktuality
Letos se pořádá světová výstava psů téměř "za rohem" - v Bratislavě- a to jsme si nemohli nechat ujít. Přihlášku jsme podali (a zaplatili ) už před čtyřmi měsíci a teď tedy nastal ten den D. Předvedení Donny jsem měla domluvené s Jindřiškou a myslela jsem, že pojedeme jen ve dvou, ale nakonec jsem vytáhla ze školy i Elišku- taková příležitost se nenabízí každý den. Přestože vystavování mělo podle propozic začít v 9.30 hod., vyrazili jsme už o půl šesté ráno. A dobře jsme udělali. Před výstavištěm Incheby doprava pěkně zhoustla a my jsme se šinuli doslova krokem. Taky značení jednotlivých parkovišť nebylo úplně ideální a zkrátka místo vytouženého a zaplaceného "A"áčka přímo v arálu Incheby jsem se ocitla po "poradě" s oranžovým "organizátorem" ve frontě na "B"éčko a nemohla jsem se už vrátit a vůbec nic. Tak nakonec Eliška s Jindřiškou vystoupily a šly s Donnou napřed a já jsem se v "klidu" nasnídala cestou na parkoviště- nakonec mě do "B" nepustili a musela jsem potupně až několik kilometrů do "E"-naštěstí odtud jezdila autobusová kyvadlová doprava (po patnácti minutách). Na výstaviště jsem dorazila po půl desáté a našla jsem už zaparkované holky a upravenou vyvenčenou Donnu :-) To že jsem přišla pozdě ale vůbec nevadilo, protože samotné posuzování začalo ještě později-o více než hodinu! Australáků bylo tolik, že se posuzovalo ve dvou kruzích (byly vedle sebe) a byla to opravdu přehlídka, která stála za to. U stolku rozhodčích už byly jako obvykle nachystané cedulky s čísly pro první čtyři psy a s tituly na závěrečná focení. Samozřejmě jsem se těšila na naši třídu mladých, ve které se měla prezentovat Donna. Bylo do ní přihlášeno 24! fen. Rozhodčí v našem kruhu byla paní Natalia Nekrošiene z Litvy. Třídu mladých si rozdělila na tři části a s fenami, které dostaly VD nebo D se hned loučila. Naše Donna zůstala mezi výbornými :-) Při předvádění Donna stála vzorově- má krásný krk a hlavu hrdě nese- a tady to uměla "prodat". I při pohybu byla nádherná. Ale všechny zbylé feny, které dostaly výbornou, byly krásné. Byla jsem napnutá jak to dopadne. Po chvíli paní rozhodčí průběžně vyřazovala feny, ale Donna pořád zůstávala v kruhu! Nebudu vás napínat, první jsme na světovce nebyly:-) Ale dostaly jsme nádherné 4. místo !!!! Následovalo velké focení u tabulek s čísly a samozřejmě obrovská radost:-) :-) :-) Máme čtvrtou nejhezčí mladou fenu australského ovčáka na světě:-)
Ale čeští vystavovatelé se na světovce vůbec prezentovali skvěle- velký úspěch měla například Heartside Happy Message ze Srdcového esa, která dostala dokonce CACIB a dále A Excelent Wheihaiwei New Acro (Weitík)- CAC....
My jsme pak šli na oběd a zůstali jsme na závěrečky. Těšili jsme se na nejkrásnější psy, ale .... Závěrečky také začaly s hodinovým zpožděním, pak následovala předlouhá ceremonie s předáváním pořadatelství a děkováním všem a představováním všech důležitých lidí, politiků - milovníků psů......mažoretky,cimbálovka(neozvučená, takže nebylo nic slyšet)...Znudění lidé začali postupně odcházet (a já jsem toho využila a na chvíli se natáhla na lavici a zdřímla jsem si, abych nabrala sílu na zpáteční cestu do Brna- přece jenom to ranní vstávání mně moc nesvědčí:-) Pak se přece jenom přešlo zase k vystavování- posuzoval se Junior handling, nejkrásnější pár, nejkrásnější dorost, ale bylo už kolem šesté večer a Jindřiška naznala, že bychom už měli jet zpátky do Brna, protože druhý den vstáváme na národní výstavu v Bratislavě. A tak jsme se v nejlepším zbalili a frčeli domů.