Září 2009

23.9.2009- Donička má narozeniny

23. září 2009 v 21:23 Aktuality
Dnešní den jsem Doničce nadělila k narozeninám kolovýlet na brněnskou přehradu. Byl nádherný den, takže k nějakému výletu to opravdu lákalo. Nebudu se ale moc rozepisovat. Jenom napíšu, že jsme přehradu objely (a oběhly) kolem dokola -od hráze kolem Osady až k lávce pod hradem Veveří a po druhé straně zpátky. Přehrada je teď výjmečná tím, že je skoro vypuštěná a jak to tam vypadá si prohlédněte na fotkách. Donička je rozená fotomodelka :-)


To na bílém límci není merle, jenom bahno z přehrady :-)


19.9.2009- Speciální klubová výstava v Mladé Boleslavi

20. září 2009 v 22:59 Aktuality
Tak dnes jsme se zúčastnili další výstavy v Mladé Boleslavi a musím říct, že tentokrát to bylo pro mě trochu zklamání. Donna dostala zase známku výborná- což o to, ale byla až třetí. Tentokrát nás porazila Cherry (Thornapple Premonition), která pro změnu na minulé výstavě (MVP v Mladé Boleslavi 29.8.2009)dostala VD a byla až za námi. Ze všech výstav má Donna výborné posudky a známku Výborná, všechno má typově standartní a výborné a tak doufám, že jednou ten český CAJC ( jednoho slovenského už máme) musí přijít... :-) :-) :-) Jinak jsme si ten den užili hezky, naštěstí bylo krásné slunečné počasí, což bylo dobře, protože náš kruh byl venku, společnost (kromě Donny) mi dělaly všechny tři děti a byla to pohoda...Tak snad příště:-)


Eliška se s Donnou připravují před kruhem


Prohlídka chrupu


V kruhu s námi byly (zprava-odzadu..): Thornapple Premonition, Honey Hanny Puella Fera,pak jsme my-Donna Mladá Živa a Bonny Creek Ranch. A v tomhle pořadí jsme také skončily:-) Posuzoval rozhodčí Branko Milenkovič.

7.9.2009 Aktuality

7. září 2009 v 10:55 Aktuality
Nově přidány fotky z Mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi ZDE

5.9.2009 Výlet s přáteli do Moravského Krasu

7. září 2009 v 8:58 Aktuality
V pátek k nám přijeli na plánovanou návštěvu naši kamarádi Jindra a Slávek s manželkou Eliškou a dvouletým Jonáškem. Jindra se Slávkem ještě odpoledne pracovali- dělali něco na počítačové síti u manžela v práci a my jsme zatím s Eliškou, malým Jonáškem a Donnou byli na procházce v Zamilci-přestože trochu pršelo:-) Večer už jsme se všichni sešli u nás doma-chlapi přinesli burčák, vytáhli jsme naše stolní hry a hráli jsme všichni Bang (Ondra byl šerif) a pak Alhambru -podle očekávání vyhrál jako vždy Jarek:-) Druhý den ráno jsem trochu zaspala, když jsem se před osmou probudila, všichni už byli po snídani (kterou nachystal Jarek) a tak jsem do sebe hodila kafe a nějakej chleba, nabalila pití a jablka a všichni jsme se vydali na Macochu. Jindra, Slávek a Eliška chtěli vzít Jonáška do Punkevních jeskyní "na lodičky", ale protože se tam objednává dopředu a my jsme rezervaci neměli, udělali jsme si nakonec procházku z Macochy po žluté ke Kateřinské jeskyni, tam šli všichni do jeskyně a já s Donnou jsme "prozkoumávali" okolí a pak jsme šli k lanovce- a někteří jeli lanovkou( např. Ondra a Slávek se spícím Jonáškem -který se "naštěstí" v lanovce probudil, takže mu nic neuteklo) a my ostatní jsme šli pěšky. Pak už jsme sedli do aut a jeli domů - Slávek s Eliškou, Jonáškem a Jindrou pak ještě pokračovali do Prahy. Byl to moc pěkný výlet -a Jonášek nám celou cestu něco povídal a zpíval-je moc šikovný a zná spoustu písniček a to jsou mu teprve dva roky. A jak jsme si to všichni užívali, můžete vidět na fotografiích:-)


29.8.2009 MVP v Mladé Boleslavi

2. září 2009 v 20:07 Aktuality
V sobotu jsme se s Donnou zúčastnili MVP v Mladé Boleslavi. Jela jsem s klukama Ondrou a Martinem a jela taky Jindřiška, která tentokrát přihlásila na výstavu i své dvě šeltičky. Jenom jsem se modlila, aby se nám vystavování nekrylo ve stejný čas, aby Jindřiška zvládla vystavit i Donnu. Jak se později ukázalo,modlila jsem se špatně :-) Šeltičky i australáci začínali ve stejnou dobu a já jsem nakonec opravdu musela s Donnou do toho kruhu jít :-) Paní rozhodčí byla z Belgie, jmenovala se Liliane De Ridder-Onghena a komunikovala naštěstí anglicky. V kruhu jsme se sešli z osmi přihlášených nakonec jen čtyři - A Extrem Way New Acro, Donina sestra Debbie Mladá Živa, Donna a Thornapple Premonition z Medvědí tlapy. Paní rozhodčí byla velmi přísná, což dokázala při posuzování psů, kdy většina ohodnocení byly Vé Déčka a to i u psů, kde by to nikdo v životě nečekal. Byla jsem proto velmi zvědavá, jak to bude u nás. Malá nevýhoda byla, že naše sestra Debbie byla před námi a majitelka, která ji vystavovala nebyla moc zkušená a moc nerozumněla, takže občas neběžela, když jsme měli běžet všichni, pak jsem zase já oběhla jen jednou a mělo to být víckrát....:-) První šla A Extrem, ta se paní rozhodčí moc líbila- všechno bylo exelent:-), pak šla Debbie,to už jsem moc nevnímala, protože jsem se soustředila na Donnu. Pak jsme šly my a posudek je tento: jedenáctiměsíční fena, krásná hlava,dobrá pigmentace,krásná stavba těla v jejím věku,velmi dobře osvalená,srst není momentálně bohužel v nejlepší kondici,nabízí velmi pěkný pohled při pohybu kolem dokola.Posudek je psaný v angličtině-toto je můj překlad a vzhledem k tomu, že jsem ji vystavovala já mě nejvíc potěšila ta poslední věta o pohybu - offer the nice picture the moving around:-)))))
Pak jsme se všichni zase seřadili a konečný výrok byl- V1, Cajc dostala A Extrem Way New Acro, V2 naše Donna a další už byly VD- Debbie VD3 a Thornapple Premonition VD4. Byla jsem šťastná, že jsme od přísné paní rozhodčí dostaly VÝBORNOU! To že jsme nebyly první mně vůbec nevadilo, protože na závěrečky bychom zůstat stejně nemohli, jelikož jsem večer musela hrát v Brně Rusalku na Špilberku. Takže to pro nás vlastně dopadlo nejlíp, jak mohlo. Jindřiška se šeltičkama taky nešla do závěreček, tak jsme se sbalili a jeli domů :-) Jenom mě moc mrzelo, že jsem pak Debbinku s její majitelkou ztratila-ráda bych se s ní blíž seznámila. Proto bych byla ráda, pokud si toto bude číst, kdyby se mi ozvala do knihy hostů a nechala na sebe kontakt, abychom si mohly vyměňovat zkušenosti s našimi psy...

Zdroj těchto fotek:Stars Acro a Bohemia Acro

Donička :-)


Debbie- Doniččina sestra

Debbie a DonnaDebbie, Donna a Thornapple Premonition

A Extrem Way New Acro, za ní Donna a vpravo Thornapple Premonition

Vlevo Debbie, v popředí A Extrem Way,vpravo Thornapple Premonition