Červen 2009

27.6.2009 MVP Intercanis Brno

27. června 2009 v 23:00 Aktuality
Na tuto výstavu jsme se připravovali docela dost dopředu. Přes internet jsme se kontaktovali s Doniččinou sestrou z vrhu Daschou Mladá Živa (spíše s její majitelkou Kristýnou :-) a domluvili se,že budou také vystavovat. Protože bydlí až v Mostu, bylo domluveno, že přespí u nás v Brně. Na výstaviště jsme dorazili pohodlně v 8.hodin a setkali se s Jindřiškou, která nám pejsky přistřihla (koupání obou holek -a fénování- proběhlo včera večer u nás) a poskytla rady ohledně vystavování. Měla jsem s ní domluvené, že Doničku vystaví, i když v záloze byla připravená i Eliška, protože Jindřiška vystavovala taky svou šeltičku Suki a vypadalo to, že to bude na těsno. Do našeho kruhu ve třídě mladých bylo přihlášeno 13! psů, což je myslím na australáky rekordní počet. Byla jsem zvědavá, jak Donička a Daschka obstojí, protože se sešla opravdu silná konkurence. Než jsme přišli na řadu, udělalo se šílené dusno a vedro a v hale naprosto chyběl kyslík. Při nástupu to bylo pro psy náročné, protože jich bylo hodně museli dlouho čekat v postoji, než na ně přijde řada.Daschka s Donnou naštěstí byly v první polovině a Daschka stála trpělivěji než Donna, na které bylo vidět, jak ji to tentokrát otravuje:-) Ale bohužel když přišla Daschka na řadu, měla pocit, že se konečně začíná něco dít a asi z radosti začala hopsat a moc se jí nechtělo poslouchat. Bylo to opravdu škoda, protože je moc pěkná, ale výsledek toho bylo pouhé VD. Ale byla to její první výstava a hned taková náročná a myslím, že to pro ni byla velká zkušenost. To Donnu naštěstí Jindřiška dokázala nějak zkoncentrovat, takže jsme s Výbornou postoupili do užšího výběru. A tam holky taky zabojovaly, protože se dostaly do první trojky-výsledek V3 :-) Myslím, že napoprvé v "Mladých" v tak silné konkurenci to byl opravdu úspěch. Navíc Donička (a samozřejmě taky Daschka) byly v této kategorii naprosto nejmladší- narodily se 23.9.2008 a tedy 9 měsíců, potřebných pro zařazení do této kategorie splňovaly teprve 4 dny :-) Výstavního klání se zúčastnil i jejich bratr Desperado Mladá Živa a ve své třídě dostal taky v silné konkurenci V3 - před ním byli už jenom A EXCELENT a A EXPERT z New Acra- všem moc blahopřejeme. Když Australáci skončili, šla jsem se podívat ještě na Jindřišku se Suki- v jejich kruhu se to posuzování nějak zpomalilo, takže to v pohodě stihla-ještě museli čekat :-) Pak jsem se -už jenom s Doničkou, bez dětí, které byly unavené -šla podívat na Veroniku Živnovou, která předváděla u jiného pavilonu jízdu na koni- měla španělského koně a doslova tančili na španělskou hudbu-bylo to moc pěkné. Pak jsem ještě pro Doničku koupila krmivo Trainer velké balení s výstavní slevou :-) a jela jsem domů.


Donna s Daschkou den před výstavou v Zamilci na prochajdě:-)

Fénování Daschky :-)

Fénování Donny :-)

Náš výstavní kruh na Intercanis v Brně 27.6.2009

Porada:-) V pozadí Desperado v kruhu

Desperado Mladá Živa v kruhu

A už jsme v kruhu (Daschka čtvrtá zleva a Donna šestá zleva)

Doni ukaž zoubky!:-)

Ano,pěkné :-)

To je legrace,že :-)


Hodná, dostali jsme výbornou a teď musíme počkat na druhé kolo, kde už půjde o pořadí:-)


A teď druhé kolo, bojujeme o pořadí:-) - je nás tu už jenom pět.


Proběhneme se:-)

Jsme třetí :-)

20.6.2009 Výstava KCHMPP Mladá Boleslav-fotky

27. června 2009 v 21:31

<![CDATA[//><!]]>

20.5.2009 Jarní Zamilec-fotky

27. června 2009 v 20:55
Ondra s Donnou na kládách u rozkvetlého šípkového keře v Zamilci.


Donna bez Ondry,ale se svým typickým úsměvem,kterým naznačuje,že je připravena k jakékoliv rošťárně:-))))


8.5.2009 - Klubová výstava Mladá Boleslav-fotky

27. června 2009 v 20:53
Příprava na kruh- Donička s JindřiškouBěhání s australandami Kirou a WickyTo jsme si hezky zařádily:-)))

Donna s Kirou


Donna s Wicky

Donna s Ondrou:-)))


A už je to naostro: náš kruh dorostenek. shodou okolností jsme se sešly v kruhu jako všechny barevné varianty AUO-blackktri,red merle, bluemele a redtri:-)))


A už jsme na řadě. Paní rozhodčí Anna Kochan kontroluje zuby i kostru a stavbu těla.
20.6.2009 Výstava KCHMPP Mladá Boleslav

24. června 2009 v 22:40 Aktuality
Tak toto je už letos druhá výstava Klubu chovatelů málopočetných plemen (KCHMPP) v Mladé Boleslavi. Nebudu se už rozepisovat o ranním vstávání,jenom podotýkám,že jsme to do té deváté tak tak stihli:-) Tentokrát byl výstavní kruh pro naše plemeno venku. bylo pod mrakem,ale naštěstí nepršelo. S Doničkou měla být v kruhu jenom její sestřička Debbie, na kterou jsem byla moc zvědavá, protože jsem ji viděla naposledy před půl rokem ještě jako šestitýdenní štěně v Hostěnicích. Ale nedorazila-později jsem se od Veroniky Živnové dozvěděla, že hárala. Tak snad příště :-) Tím pádem byla Donička v kruhu sama. Její konkurentka z Litoměřic Dee Dee byla už ve třídě mladých. Doničku předváděla Eliška a moc se jí to povedlo. Byla také rozhodčím Milanem Krinke pochválena za předvedení. Pan Krinke dal Doničce VN1 a moc pěkný posudek k tomu -tady je: osmiměsíční fena správné síly kostry, velmi dobrá modelace hlavy, správné uši, pěkný krk, správný hřbet, hrudník odpovídá věku,dobrá mechanika pohybu,výborně předvedená. Měli jsme obrovskou radost, protože ve třídě mladých po nás byla z pěti psů jenom jedna jediná Výborná (ale bez nároku na titul) - získala ji naše známá z minulé výstavy Kira , jinak samé Velmi dobré ! Jakmile skončilo posuzování v kruhu, začalo okamžitě pršet :-) :-) :-) a my jsme šli s dětmi na vafle se šlehačkou. Čekali jsme totiž na odpolední závěrečné soutěže. Začaly jako obvykle se zpožděním:-) -takže jsme se stihli v pohodě najíst a ještě jsme nechali Donnu fotit u profesionálního fotografa(sliboval pro titulované psy focení zadarmo, ale stejně jsem platila 120,-Kč za to, že mi pošle 3 fotky na mail pro počítačové účely ,ale v rozlišení nevhodném pro tisk - za to bych platila na výstavě za jednu fotku velikosti A4 170,- Kč a mimo výstavu dokonce 300,-Kč !!!!za jednu jedinou fotku. ) Fotky budou pod článkem. V závěrečných soutěžích se prezentoval náš Ondra s Donnou coby Mladý vystavovatel - a probojoval se na čestné 4. místo!! :-) a pak ještě šla Donna (s Eliškou) bojovat o titul nejlepší dorost výstavy - byli tam psi, co dostali VN1 všech plemen a Donna získala 2. místo!!!!! Takže pro změnu zase úspěch:-)

3.6.2009

4. června 2009 v 0:06 Aktuality
Pořád je krásné počasí,tak jsem vzala kolo a Donnu a vydali jsme se k Lelekovickým rybníčkům. Najednou mi kdosi volá - byla to Hanka s vlčákem Erdem, co že jako děláme, že by šli rádi do Zamilce. Tak jo, super, u prvního rybníčku jsem to otočila a za chvilku jsme byli na louce. Donička se s Erdem hned seznámila a za chvilku už mu pomáhala nosit klacek:-) Erdo je rok a půl starý a je dobře vedený, je to pohodový pes. Obešli jsme Zamilec a šli jsme se podívat ke krpolskému cvičáku a pak jsme šli k nám domů na kafe. Erdo se zabydlel v Doniččině boudě a Donča si to nechtěla nechat líbit, tak se tam cpala taky, pak běhali s Doniččinou činkou a vzájemně se okusovali. Byla to legrace a všichni jsme se dost dobře bavili.

1.6.2009 Výlet

3. června 2009 v 23:52 Aktuality
Předešlé tři dny téměř nepřetržitě pršelo a dnes se konečně udělalo hezké počasí. Měla jsem volno a vzala jsem Donnu ven,aby se trochu proběhla. Vzala jsem to ještě v přes řečkovickou poštu a pak pod most (kde se teď z důvodu oprav nesmí chodit-ale přece to nebudu obcházet:-)) rovnou do Zamilce. Myslela jsem si původně, že obejdeme louku a půjdeme domů. Jako vždy jsem se dívala, jestli nepotkáme nějakého dalšího psa ochotného si s Donnou poběhat a skutečně jsme na louce jednoho potkali-byl to pětiměsíční nádherně zbarvený kříženec vlčáka a dobrmana. Jeho majitelka Lucka měla taky volno a tak jsme zamířili napřed jen tak do lesa u Zamilce a najednou jsme byli skoro v Soběšicích. a tak jsme se rozhodli, že se půjdeme podívat ještě na rozhlednu, když už je tak hezky. Donna už to tam znala, ale pro Sanyho(Sančeze) to byla premiéra. Nahoru šel celkem v pohodě.Z vršku byl opravdu krásný výhled a tentokrát mám všechno zdokumentované na fotkách, tak se můžete podívat taky:-) Zpátky se ale Sanymu moc nechtělo, přece jen se trochu bál a tak ho nakonec majitelka Lucka snesla (prý nebyl ani tak těžký, jak se zdál být :-) Pak jsme pak šli ještě na kofolu a kafe do hospody U supa.Tam dostali od sympatické servírky do misky vodu i psi.Při cestě zpátky jsme narazili na Soběšické rybníčky, kde jsem ještě nebyla a vynořili jsme se u Lachemy. Zkrátka se z obyčejného "venčení" vyklubal suprový výlet. Takže Lucku a Sanyho touto cestou moc zdravím a kdybyste si to chtěli někdy zopáknout,tak se ozvěte:-)))Rodokmen /Pedigree

2. června 2009 v 21:53 Aktuality
Czukan Ew Bor
Goldstar Cauz'n a Ruckus
Goldstar Quintessential
Carolina¨s Riptide of Bayshore HT

Goldstar legacy of Carolina


Sequel Rista Holly Hobby
Windogo's Red Estaire

Sequels I Will Alwayys love You

Shoreland's
Expensive Hobby
Thornapple Hot Buttered Rum
Propwash Hey Jude

Countrywoods Lil'Ms Dangerous


Thornapple Sweethearts Dance
propwash Manape Ghostrider

Gold Nuggets Vinaigrette CD
Brown Sugar Mladá Živa
Juretts Northland Bound
NorthlandsStrike The Cold

Everready's Pay Per View OA OAJ


Northlands Desert Rose


Blackhawk Remarkably Red Hot
Somercrest Red Hot Flashback

J Mar's Remarkable

Rubby Colour Dream
Cool Valleys Walker O'the Wind
Red Banks Marshal Dillon

Nina's Oakley


Akela von der Rothe
Prizm's Inside Track

HK Sheila