Květen 2009


23.05.2009 MVP Litoměřice

23. května 2009 v 21:06 Aktuality
Zase vstávat ráno ve čtyři!!!A já se prostě nedonutím jít spát před dvanáctou:-((( Dnes jedem pro změnu do Litoměřic.My-to jsme já, Eliška, Ondra, Martin a hlavně samozřejmě Donna. Jde zase o mezinárodní výstavu. Musíme přitom projet Prahou-ještě že mi půjčil Jarek navigaci:-)) a pak už je to kousek .Do Litoměřic přijíždíme bez problémů za tři hodinky.Je kolem osmé.Pak už ten chronicky známý postup-kontrola očkovacího průkazu Donny,kupování lístků(volňáska má vždy jen jedna osoba doprovázející psa...),aha, tady mají děti do patnácti let vstup zdarma-no to je super....,přebírání katalogu, nalezení správného kruhu a "uvelebení" se v jeho blízkosti. Teď by to chtělo vyvenčit Donnu, ale areál je hodně našlapaný a nechat Donnu trochu proběhnout je tady obtížné. Taky jsme nechali Donnu projít a očuchat kruh-a při té příležitosti jsme se domluvili, že dnes bude vystavovat Eliška(protože ji Donna míň tahala než mě:-)))Naše kmenová handlerka Jindřiška je bohužel dnes na hodech:-)Začínají nejprve zase australští honáčtí a po zkušenostech z Mladé Boleslavi usuzuji,že budeme mít spoustu času,ale ouha, rozhodčí paní Olga Dolejšová je bystrá a rychlá a než se nadějeme,je tu dorost - psi našich australáků..Eli se běží rychle převlíct a je pravda trochu nervózní (možná taky díky mě, protože ani já tentokrát nejsem v klidu), je to její teprve druhé předvádění psa v životě a v kruhu jsme opět čtyři. Na předvádění je bohužel nezkušenost vidět, Eliška se snaží rovnat Donnu do postoje i v době, kdy stačí klidně stát. Paní rozhodčí prohlédla jednotlivé psy(u Doničky moc pochválila zuby), nechala je proběhnout a pak už se psalo u stolečku hodnocení. Na závěr pejsky znovu nechala proběnout(Eliška běžela s Donnou trochu pomaleji,než by Donna mohla:-) a konečné umístění je : Dee Dee Merle z Kamilkové zahrady první a Donička druhá..VN2...Paní od Dee Dee se na mě v tu chvíli šťastně podívala(fotila jsem hned u kruhu) a já jsem se na ni usmála - Dee Dee je opravdu krásná redmerlačka se zelenkavýma očima. Eliška byla trochu smutná, že jsme jen druzí:-)..ale to nevadí, posudek máme nádherný, ani jediná výtka- posuďte sami: fena dobrých proporcí, požadované síly,kostra,hlava korektní, ucho správně nasazené, nůžky,linie krku a hřbetu výborná,hrudník hluboký,korektní osrstění typické. Když jsme skončili u kruhu, vzala jsem Elišku, aby se šla podívat na Junior handling-kdyby si to chtěla někdy zkusit. Kluci mě taky doma "otravují", že by chtěli vystavovat,ale nakonec místo toho, aby se šli aspoň podívat,jak se to vlastně dělá,šli řádit na skákací hrad....Tentokrát mě na té výstavě trochu štvali:-) ,stihli se poprat, otravovali, že si chtějí něco koupit, nakonec jsem jim dala peníze a poslala je pryč (ke stánkům).Byla jsem dost unavená(přece jenom jsem měla už za celý týden spánkový deficit) a když se mi pak při zpáteční cestě třikrát málem zavřely oči, zastavila jsem raději na benzínce a zdřímla si(děti taky spaly:-)))Domů jsme dojeli naštěstí vpořádku:-)


22.5.2009 Koupání v brněnské přehradě

23. května 2009 v 20:58 Aktuality
Je pátek odpoledne, Ondra tento den nemá žádný kroužek a venku je nádherné sluníčkové počasí.Tak to vezmeme kola a hurá na přehradu,zkusit,jaká je voda.Donna u toho samozřejmě nemůže chybět. Protože ji chci občas pustit i na volno, beru raději pro všechny případy náhubek. Ne že by Donna mohla někomu něco udělat, ale kvůli lidem-je to tak prostě lepší a jen ať je Donička zvyklá.Pořídili jsme kovový, ve kterém se psovi lépe dýchá i čuchá:-) První reakce samozřejmě je, že Donička se válí a chce si ho sundat, ale když ji párkrát okřiknu, tak se trpělivě podvolí, ale občas mě tím náhubkem šťouchne do lýtka, abych taky zjistila, jak je to nepříjemné. Ale nakonec sedáme na kola a vyjíždíme, Donna se po chvíli srovná (zatím je na vodítku a nesmí ani táhnout dopředu,ani zaostávat-musí zkrátka běžet vedle kola:-)))a krásně jedeme. Na polňačkách u medláneckého letiště ji nechávám na volno, jen mě rozčilují ty občas projíždějící auta. A u ZOO si ji zase připínám na vodítko a jedeme po lávce přes řeku a pak kolem řeky, ještě schody nahoru-ach jo:-) a pak rovnou na Sokolák. Paráda,je všední den a není tu skoro ani noha:-)Zaparkovali jsme na pláži přímo u vody a voda je super teplá. A jak jsme si to užívali můžete vidět na fotkách.

P.S.Při zpáteční jízdě Ondra píchl kolo a domů to dojel po ráfku- a to doslova,protože kousek od domu (naštěstí už jsme skutečně byli skoro doma) se mu duše od kola úplně odmotala.

20.5.2009 Jarní Zamilec

23. května 2009 v 20:42 Aktuality
Ondra s Donnou na kládách u rozkvetlého šípkového keře v Zamilci.


Donna bez Ondry,ale se svým typickým úsměvem,kterým naznačuje,že je připravena k jakékoliv rošťárně:-))))

Oblíbená videa

16. května 2009 v 15:08 Stránky plné psů
Brilantní útěk:-)

Psí ukolébavka aneb uspávač štěňátek :-)


Výsledky výstavního snažení Donny :-)))

9. května 2009 v 23:46
 • 7.2.2009 DUO CACIB BRNO, rozhodčí Andrej Korosz, VN1
 • 8.2.2009 DUO CACIB BRNO, rozhodčí Cristian Stefanescu z Rumunska, VN1 Best Puppy
 • 25.4.2009 MVP České Budějovice, rozhodčí Karel Hořák, VN1
 • 2.5.2009 MVP Praha, rozhodčí Benoit Thévenon z Francie,VN1 (ze tří fen)
 • 8.5.2009 KCHMPP Mladá Boleslav, rozhodčí Anna Kochan z Polska,VN1, (ze čtyř fen)
 • 23.5. MVP Litoměřice, rozhodčí Olga Dolejšová(CZ), VN2 (ze 4 fenek)
 • 20.6.2009 2.Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi,rozhodčí Milan Krinke(CZ), VN1, 2.místo BIS Dorost fena :-)
 • 27.6.2009 MVP BRNO-Intercanis,rozhodčí Eva Hájková (CZ),V3(ze 13!!!fen v kruhu-poprvé ve třídě mladých a v silné konkurenci:-)
 • 15.8.2009 DUODANUBE BRATISLAVA,rozhodčí MVDr.Gabriela Ridarčíková (SK), V1,CAJC (ze tří fen)
 • 16.8.2009 DUODANUBE BRATISLAVA,rozhodčí Tibor Havelka (SK), V2 (ze tří fen)
 • 29.8.2009 MVP Mladá Boleslav,rozhodčí Liliane De Ridder-Onghena(Belgie),V2 (ze čtyř fen)
 • 19.9.2009 Speciální výstava KCHMPP, rozhodčí Branko Milenkovič(SLO), V3
 • 8.10.2009 Světová výstava psů Bratislava,rozhodčí Natalia Nekrošiene(Litva), V4 (z 24 ! fen)
 • 9.10.2009 NVP Bratislava, rozhodčí Joe Lim (Austrálie), V3
 • 10.10.2009 Klubová výstava KCHBO, rozhodčí Liliane De Rider-Onghena(B), V1, CAJC, Vítěz Moravy
 • 11.10.2009 Klubová výstava KCHBO, rozhodčí Marion Ten Cate(NL), V1, CAJC, Klubový vítěz mladých
 • 17.10.2009 NVP Brno, rozhodčí Antonín Mudra(CZ),VD
 • 24.10.2009 MVP České Budějovice, rozhodčí Petr Řehánek(CZ),Výborná

DUO CACIB BRNO 7. a 8.2.2009
Donna měla něco málo přes 4 měsíce a byla to její první výstava:-)
V sobotu 7.2. získala Velmi nadějná 1 v kategorii štěňat od 4 do 6 měsců
vystavovala ji naše Eliška ,rozhodčí byl Andrej Korosz z Maďarska

http://www.australskyovcak.euweb.cz/brno_02_2009_0149.jpg

http://www.australskyovcak.euweb.cz/duoCACIBBrnoSO_0037.JPG


Oblíbené stránky

9. května 2009 v 22:02 Stránky plné psů

Další oblíbené stránky


8.5.2009 Klubová výstava v Mladé Boleslavi

9. května 2009 v 14:17 Aktuality
Tak po třetí za sebou ranní vstávání ve čtyři hodiny a hurá do Mladé Boleslavi. kde ve výstavním areálu na Krásné louce pořádal klub chovatelů málopočetných plemen (KCHMPP) klubovou výstavu. Osazenstvo naše vozu tvořila Donna Mladá Živa, handlerka Jindřiška, účastníci doprovodné skupiny Ondra a Martin a řidič týmu-moje maličkost:-)
Do areálu jsme přijeli kolem osmé hodiny - a protože jsme to v Mladé Boleslavi neznali, po jednom špatném odbočení jsme přijeli k areálu z opačné strany než všichni ostatní a vyhnuli jsme se tak neplánovaně koloně aut a tudíž třičtvrtě hodinovému posunování ( jak jsme se pak dozvěděli od těch, co jeli správně:-))!!!
Výstavní kruh byl v plechové hale a před námi byli posuzováni ještě australští honáčtí psi, naše plemeno australského ovčáka přišlo na řadu až téměř o půl dvanácté. Protože v hale bylo horko, chodili jsme se s Donnou vyběhat na "Krásnou louku". Počasí bylo skvělé a naše Donna se krásně vyběhala s dalšími australandami Kirou(Audrey May) a Wiki (Double Quick Wicki). Pak jí Jindřiška ještě trochu přičísla a šlo se do kruhu. S námi v kruhu byly ještě další tři fenky - BELIEVE IN HOPE (Great Lady), DEE DEE MERLE (Z Kamilkové zahrady) a AMY WINEHOUSE (Tender Flash). Posuzovala polská rozhodčí Anna Kochan a vzhledem k tomu, jak to brala precizně, byla jsem na verdikt moc zvědavá- a výsledek - Donna opět VN1!!!!!! Samozřejmě i díky předvedení Jindřišky- Jindřiško moc děkujeme a dodatečně přejeme všechno nejlepší k narozeninám:-))))
V posudku bylo: elegantní, dobře stavěná fenka, výborná hlava,krk správné délky,končetiny bez nedostatků,výborný prostorný a energický pohyb, přátelské povahy. Moc děkujeme :-) Měli jsme velkou radost:-) A pak jsme zjistili, že díky VN1 se Donička může zúčastnit závěrečných soutěží všech VN1 plemen. Soutěže měly začít ve 14.hod., pak o půl třetí, a když bylo po třetí hodině a pořád se ještě čekalo na ukončení posuzování v jednom kruhu, museli jsme to bohužel vzdát, protože Jindřiška potřebovala být brzy doma - na rodinné oslavě. Škoda. Snad příště?:-)))


Příprava na kruh:-)- Donna a JindřiškaBěhání s australandami Kirou a WickyTo jsme si hezky zařádily:-)))

Donna s Kirou


Donna s Wicky

Donna s Ondrou:-)))


A už je to naostro: náš kruh dorostenek. shodou okolností jsme se sešly v kruhu jako všechny barevné varianty AUO-blackktri,red merle, bluemele a redtri:-)))


A už jsme na řadě. Paní rozhodčí Anna Kochan kontroluje zuby i kostru a stavbu těla.
7.5.2009 Výlet na kole k Lelekovickým rybníčkům

9. května 2009 v 13:51 Aktuality
Odpoledne bylo krásně, tak jsem vzala Donnu a kolo a vydaly jsme se na výlet. Donna když je jenom se mnou, běží vedle kola naprosto vzorně. Kolo jsem vzala i proto, že se Donna lépe "uběhá" a protože jsme se druhý den chystaly na klubovou výstavu do Mladé Boleslavi, potřebovala jsem, aby byla vyběhaná. Po cestě v Mokré hoře jsme se seznámily s berňáčkem a jeho majitelkou. Já jsem si s ní popovídala o výstavách a cvičácích a Donna si pohrála s berňáčkem. Pak jsme dojely s Donnou k rybníčkům, házela jsem Donně do vody piškoty, aby plavala, ale Donna si došla pro piškot jenom tam kam dosáhla a na ostatní se vykašlala:-)
2.5.2009 MVP v Praze

6. května 2009 v 8:35
2.5.2009 MVP Praha

Čekání...tak jak to vypadá?kdy přijdeme na řadu?

Donička jde první.


Hodná...


Doniččiny krásné konkurentky...

Chvíle rozhodování...Tak jak to dopadne?Hurá, jsme první...:-)))) A teď honem pryč :-)


Teď je na řadě Karamelka.Chvilka koncentrace před nástupem do kruhu...A Karča v kruhu.Z původně pěti fen byla nakonec posuzována s Karčou už jen Austarlia Svěží vítr, taky moc pěkná...
Karča byla ohodnocena V1,CAC, takže pak šla bojovat ještě o CACIB s krásnou Hearthside Happy Message,ale tady už byla druhá.(Bohužel nemám lepší fotku, než je tato z mobilu)


27.4.2009 Donička na pláži .....

6. května 2009 v 8:32

27.4.2009 Donička na pláži .....

Poznáváte tyto pláže?Jasně:-)) Je to Brněnská přehrada, jenom je trošku upuštěná.

25.4.2009 MVP České Budějovice

6. května 2009 v 8:30
25.4.2009 MVP České Budějovice

http://www.australskyovcak.euweb.cz/budejovice409so_0076.JPG

18.4.2009 Hostěnice

6. května 2009 v 8:27

18.4.2009 Hostěnice


13.4.2009 Kvasice

6. května 2009 v 8:25


12.4.2009 Rodinný výlet

6. května 2009 v 8:22

12.4.2009 Rodinný výlet


20.3.2009 Tak opět s klukama na prochajdě v Zamilci...

6. května 2009 v 8:19

20.3.2009

Tak opět s klukama na prochajdě v Zamilci...


4.5.2009 Opět na cvičáku

6. května 2009 v 7:53 Aktuality
V pondělí jsme se Doničkou opět dostaly na cvičák.Cvičitelka Katka připravuje každé pondělí pokročilejší psy ke zkouškám a jelikož nám s Donnou pořád nevycházejí ty skupinky v naší pokročilosti a přitom je Donna šikovná, nabídla nám, že můžeme chodit s nimi, když nám to bude vycházet. Tak jsem se na to těšila, jenže odpoledne po těch dnech sucha příroda usoudila, že by to konečně chtělo trochu vody a tak přišla rovnou s bouřkou a celé odpoledne lilo jako z konve. Naštěstí asi hodinu před začátkem lekce to přestalo a tak hurá, jde se cvičit! Přítomní byli tři psi se svými psovody a já s Donnou. Sotva jsme přijely autem ke cvičáku, Donna zpozorněla a jak jsme se blížily k brance, vyrazila jako střela, tak se těšila. A samozřejmě se taky chtěla přivítat s Katkou, která ji vystavovala v Budějovicích. Hned se spřátelila s fenkou Bona, se kterou běhala, když jsme chvíli čekali na ostatní. Cvičení probíhalo klasicky, že psi si napřed chvilku pohrají a pak se přivolají a odloží, kromě toho psa, který zrovna cvičí. Chodí se u nohy (což jsme my s Donnou ještě nedělaly), dělají se obraty, cvičí se přivolání, odložení, volno a taky povel "štěkej" - ten se mi líbil nejvíc, tak jsem si dala předsevzetí, že to Donnu taky naučím:-)

2.5.2009 MVP Praha

2. května 2009 v 22:33 Aktuality
Vstávat ráno ve čtyři hodiny, když jste šli spát ve dvanáct s vidinou celého dne na nohou a řízení auta z Brna do Prahy a zpět...to je docela drsný..//:-)( Ale nakonec jsem to přežila a v pět ráno jsem naložila Doničku, Karamelku, Elišku, Jindřišku a dvě známé se šeltičkou do auta a vyjely jsme. (Schválně jsem napsala ve slově "vyjely" po "L" tvrdé "y", protože to byla dámská jízda se vším všudy!!!) A v sedm jsme už parkovali (my všichni) na letňanském výstavišti :-) V pohodě jsme si našli místo u kruhu a vyvenčili pejsky. Bylo dobře,že jsme přijeli tak brzy, protože australáci tentokrát začínali. V kruhu je posuzoval francouzský rozhodčí Benoit Thévenon. Donna poprvé nebyla v kruhu sama, měla tentokrát konkurenci a to dost silnou - PROSTO CHUDO FLEURY RED CATAWBA (otec:Cavalier's Zick Zack Energie, matka:Catawba Acro Puella Fera) a AMY WINEHOUSE TENDER FLASH ( otec: Shallow Rivers' Wahpeeh Catawba, matka:Be Sunny Flash Bohemia Acro). Byla jsem moc zvědavá, jak Donna obstojí. Předváděla ji tentokrát opět Jindřiška a jak si vedly, můžete vidět opět na fotkách. Rozhodčí je prohlédl včetně zubů a nechal proběhnout a pak ukázal na Donnu, že je první! Výsledek pro nás naprosto úžasný :-) Do posudku napsal: plnochrupá, dobrý samičí výraz, hlava dobrých proporcí, výborné oko, velmi dobře nasazené ucho, tělo velmi dobrých proporcí, výborný hřbet, velmi dobrá záď výborný hrudník, velmi dobrá kostra, velmi dobrý postoj i úhlení končetin, výborný pohyb. VN 1 (Velkou radost mám z toho pohybu, protože jsme s Jindřiškou zjistily, že po včerejším výletě na přehradu měla úplně odřené přední packy a na kamínkách bylo vidět, jak našlapuje opatrně - naštěstí byl v kruhu koberec a tak ji to nevadilo a běhala fakt krásně. Příště jí na delší výlety v náročném terénu musím pořídit dogtrekingové botičky.)
Ve třídě otevřené pak šla ještě Karamelka a získala CAC a res.CACIB!!!!

Fotky z výstavy:
Čekání...tak jak to vypadá?kdy přijdeme na řadu?

Donička jde první.


Hodná...


Doniččiny krásné konkurentky...

Chvíle rozhodování...Tak jak to dopadne?Hurá, jsme první...:-)))) A teď honem pryč :-)


Teď je na řadě Karamelka.Chvilka koncentrace před nástupem do kruhu...A Karča v kruhu.Z původně pěti fen byla nakonec posuzována s Karčou už jen Austarlia Svěží vítr, taky moc pěkná...
Karča byla ohodnocena V1,CAC, takže pak šla bojovat ještě o CACIB s krásnou Hearthside Happy Message,ale tady už byla druhá.(Bohužel nemám lepší fotku, než je tato z mobilu)


1.5.2009 výlet na 1. máje

2. května 2009 v 21:05 Aktuality
Konečně den, kdy se sešla celá rodina pohromadě! A počasí bylo taky jako stvořené pro rodinný výlet, tak jsme dofoukli všechna kola a vyrazili jsme na na "prigl". Donnu jsem měla už otestovanou, že vedle kola běží krásně, tak jsem neviděla žádný problém. Jenomže jsem zapomněla na sílu ovčáckého instinktu. Protože s výlety mělo ten den nápad více lidí :-), musela jsem Donnu mít ne vodítku. Normálně běží vedle kola na vodítku krásně a netahá, ale když s námi jely naše děti, tak nemohla unést, že jedou buď vpředu nebo vzadu a pořád mě někam tahala. Byla to docela hrůza :-), nakonec jsem nechala celou rodinu ujet z dohledu a pak už to šlo. Konečně jsme se sešli všichni na přehradě, kluci šli do plavek, my s Eliškou vyhrnuly tříčtvrťáky a hurá do vody - i s Donnou. Donna je většinou vůči vodě velice rezervovaná, dává veliký pozor, aby se náhodou trochu víc nesmočila:-), ale najednou byla celá rodina ve vodě! Tak šla opatrně za námi, a pak už jí nohy na dno nedosáhly, tak musela začít plavat.... a to jsme právě chtěli:-) A šlo jí to nádherně. Ale samotné se jí do vody nechce pořád. (No počkej Donno, až bude teplejší voda, poplaveš se mnou pěkně přes celou přehradu! :-) Pak jsme jeli už zpátky, protože večer jsem hrála premiéru Verdiho Macbetha ( a nejmladší Martínek tam zpíval malou šestitaktovou roli, tak aby se neunavil :-)))) Ale po cestě zpátky začala Donnu přece jenom zmáhat únava (na sluníčku bylo horko a navíc jsem si všimla, že nějak divně našlapuje). Nakonec jsem musela dokonce oželet i krásný sjezd z Medláneckého kopce a jít kvůli Donně pěšky!!! Doma jsem ji ještě vykoupala, nakondicionérovala a vyfoukala - protože druhý den jsme se chystali na Mezinárodní výstavu psů v Praze. Donna šla spát a já hrát:-)