Duben 2009

Výsledky výstav Donny

29. dubna 2009 v 8:52
Přehled výsledků výstav Donny:
 • 7.2.2009 DUO CACIB BRNO, rozhodčí Andrej Korosz z Maďarska, VN1
 • 8.2.2009 DUO CACIB BRNO, rozhodčí Cristian Stefanescu z Rumunska, VN1 Best Puppy
 • 25.4.2009 MVP České Budějovice, rozhodčí Karel Hořák(CZ), VN1
 • 2.5.2009 MVP Praha, rozhodčí Benoit Thévenon z Francie,VN1(ze tří fenek)
 • 8.5.2009 Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi, rozhodčí Anna Kochan z Polska, VN1(ze čtyř fenek)
 • 23.5. MVP Litoměřice, rozhodčí Olga Dolejšová(CZ), VN2 (ze 4 fenek)
 • 20.6.2009 2.Klubová výstava KCHMPP v Mladé Boleslavi,rozhodčí Milan Krinke(CZ), VN1, 2.místo BIS Dorost fena :-)
 • 27.6.2009 MVP BRNO-Intercanis,rozhodčí Eva Hájková (CZ),V3(ze 13!!!fen v kruhu-poprvé ve třídě mladých a v silné konkurenci:-)
 • 15.8.2009 DUODANUBE BRATISLAVA,rozhodčí MVDr.Gabriela Ridarčíková (SK), V1,CAJC (ze tří fen)
 • 16.8.2009 DUODANUBE BRATISLAVA,rozhodčí Tibor Havelka (SK), V2 (ze tří fen)
 • 29.8.2009 MVP Mladá Boleslav,rozhodčí Liliane De Ridder-Onghena(Belgie),V2 (ze čtyř fen)DUO CACIB BRNO 7. a 8.2.2009
Donna měla něco málo přes 4 měsíce a byla to její první výstava:-)
V sobotu 7.2. získala Velmi nadějná 1 v kategorii štěňat od 4 do 6 měsců
vystavovala ji naše Eliška ,rozhodčí byl Andrej Korosz z Maďarska

http://www.australskyovcak.euweb.cz/brno_02_2009_0149.jpg

http://www.australskyovcak.euweb.cz/duoCACIBBrnoSO_0037.JPG

Výsledky výstav australských ovčáků

29. dubna 2009 v 8:24
Na těchto stránkách můžete najít výsledky z různých výstav - i s fotkama

27.4.2009 Donička na pláži .....

28. dubna 2009 v 17:43 Aktuality
Poznáváte tyto pláže?Jasně:-)) Je to Brněnská přehrada, jenom je trošku upuštěná.

Vydali jsme se tam s Doničkou na kole, tedy já jsem jela na kole a Donička na vodítku běžela vedle kola. Hned od začátku pochopila, že musí běžet vedle kola, protože když mě předběhne před kolo,tak ji můžu přejet. A ani mě moc netáhla do stran, měla radost, že může běžet rychle. Jen jednou jsem se já trochu zamyslela a Donna něco uviděla, kvůli čemu musela náhle zastavit - a to mě teda z toho kola sundala! Naštěstí jsem nejela moc rychle a dopadla jsem dobře, takže jsem vyvázla jen s větší modřinou na stehně a jelo se dál. Pak už jsem dávala předvídavě pozor:-))) A na přehradě bylo krásně:-)))


Video: Donna po více než hodinovém běhu vedle kola:-)) Prostě australák.-)))


26.4.2009 Výlet na Soběšickou rozhlednu

28. dubna 2009 v 16:43 Aktuality
Z tohoto výletu nemám bohužel žádné fotky, ale byla neděle a my jsme šli celá rodinka po obědě do Zamilce na procházku a protože bylo hezky,protáhli jsme si to až na Soběšickou rozhlednu. Je celá kovová, schody a koukací plochu tvoří rošty - mřížky, skrz které je vidět dolů. Já normálně výšky nemusím, takže jsem zůstala dole a myslela jsem, že Donna zůstane se mnou, ale ona se rozběhla za klukama nahoru a v půli si až uvědomila, kde se to vlastně ocitla. No ale kluci s tatínkem už ji přiměli, aby doběhla až nahoru. Zpátky to bylo trochu horší, ale nakonec to taky zvládla.

25.4.2009 MVP České Budějovice

27. dubna 2009 v 11:40 Aktuality
V sobotu 25.4. jsme se vydali z Brna do Českých Budějovic na mezinárodní výstavu psů. Jeli jsme plně naloženi, jela s námi Katka Svobodová ze cvičáku Moravia Dog School v roli handlerky -měla zároveň na starost Karamelku od Živnových, dále Jindřiška se svou šeltičkou Suki a naši dva malí bodyguardi Ondra a Martin. Z domu jsem s klukama vyjela už ve čtyři ráno, v Líšni, Hostěnicích a Mokré-Horákov jsem postupně přibrala další pasažéry a před pátou jsme konečně vjeli na dálnici směr Jihlava, Humpolec, dále Pelhřimov, Jindřichův Hradec a České Budějovice..... Tato cesta je sice o třicet kilometrů delší než jiná trasa-přes Třebíč,Telč a Studenou, ale podle map na internetu o hodinu kratší. DoČeských Budějovic jsme přijeli kolem osmé, ale než jsme se propletli Budějovicema a našli výstaviště, bylo před půl devátou -tedy tak tak na přejímku. Zabivakovali jsme se hned u kruhu a bylo štěstí, že bylo přenádherné počasí, protože se vystavovalo venku. V kruhu posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Karel Hořák. Jeho posuzování je pronášeno nahlas a s vtipem, ale také bez servítků. Takže když pochválí, jste moc rádi, ale když zkritizuje, objevují se slzy - a člověk si pořizuje psa především pro radost a každý si samozřejmě myslí, že "ten jeho pes je přece nejlepší "a tak to může i bolet. Musím říct, že posuzování bylo komplexní, komentován byl nejen vzhled a pohyb psa, ale také úprava a předvedení - a i zde bylo řečeno vše "bez obalu", takže jsme slyšeli výroky typu: "Tento pes měl lepší pohyb, ale byl tak mizerně předveden, že mu dávám V 4 a V3 dávám psu s horším pohybem, ale dobrým předvedením" nebo :"Chlapi, tak co s váma? No vyhrává tato fena-svou kvalitou přebila i hrozné předvedení svým pánem" nebo: "Řekněte mi, co je na tomto psu krásného - srst neupravená, hlava slabá, ocas..."
Donička má 7 měsíců a soutěžila v kategoriii dorostu. Byla ve své kategorii opět z fen jediná a panu rozhodčímu se moc líbila (naštěstí ji předváděla Katka!:-))))) Pochválil nejen upravenou srst a milou přátelskou povahu, ale i "typickou hlavu, krásné oko, správné ucho, výborná kostra i úhlení obou párů končetin, skus nůžkový, plnochrupá.. SLIBNÝ JEDINEC :-)"
Řekl, že když ji nebudeme krmit bramborama (což neděláme, nerada brambory loupu -radši koupím pytel granulí :-)))), má před sebou slibnou budoucnost:-))) a dal Doničce VELMI NADĚJNÁ 1 s dodatkem, že nic vyššího ve stupnici pro tuto kadegorii bohužel už není:-)))
Takže my jsme samozřejmě měli velikou radost, protože jak bylo řečeno na začátku si opravdu myslíme, že "ten náš pes je přece nejlepší" :-))))
Všechno jsem se snažila nafotit na Katčin foťák, takže až budu mít fotky k dispozici, zveřejním je samozřejmě na těchto stránkách, aby jste se taky mohli podívat.
Jinak se omlouvám všem,se kterými se znám "z internetu" a plánovala jsem,že se s nimi setkám naživo, tak nakonec jsme byli tak unavení a hladoví, že hned po skončení předvádění australáků jsme si šli zapsat výsledky a vydali jsme se na cestu domů s tím, že se cestou někde naobědváme. Zastavili jsme v Třeboni a kluci si dali jak jinak než smažený sýr a já s Katkou kapra podle "už nevím koho - pana Voka nebo Rožumberka nebo tak nějak :-)" -když už jsme byli v té Třeboni :-) A bylo to moc dobrý, navíc mega porce...Pak jsem chtěla jet zase na dálnici, ale cestou jsme povídali a já se držela směrovek na Brno a najednou jsme jeli přes železniční přejezd, přes který jsme cestou tam určitě nejeli a na směrovkách se objevilo Brno, Telč a už jsem věděla, že chybička se vloudila...A tak jsme jeli "kratší" trasou, ale já jsem byla nakonec ráda, protože provoz nebyl velký a krajina kolem nádherná a vzhledem k tomu, že jsem v noci předtím spala jen tři hodiny, tak na dálnici by mě to možná uspávalo. Prostě jelo se hezky a oproti "dálnici" jsme byli pomalejší zhruba o třičtvrtě hodiny. A ještě jsme se stačili zastavit v Náměšti nad Oslavou pozdravit moje rodiče :-)
Další výstavu máme naplánovanou příští týden do Prahy, pak klubovka Mladá Boleslav a koncem května Litoměřice a teď se chystám na poslední chvíli ještě podat přihlášku na Intercanis v Brně, která je v červnu a to už Donička bude mít čerstvě devět měsíců a mohla by soutěžit třeba o nějaký titul:-) Tak uvidíme:-)

18.4.2009 Hostěnice

23. dubna 2009 v 23:46 Aktuality
Blíží se MVP v Českých Budějovicích, je tam přihlášena Donička i Karamelka a tak jsme se vydali do Hostěnic potrénovat chození v kruhu. Po příjezdu nás okamžitě přivítala celá psí smečka a taky nešlo nepodívat se na měsíční hříbátko -narodilo se 3.3.2009 ve 3 hodiny v noci :-)....nádhera. A počasí skvělé...podívejte se na fotky...prostě ranč Barevný sen...

13.4.2009 12.4.Velikonoční pondělí

23. dubna 2009 v 22:56 Aktuality
U Jarkových rodičů v Kvasicích u Kroměříže

12.4.2009 Rodinný výlet

23. dubna 2009 v 22:37 Aktuality
12.4.2009-neděle-VZKŘÍŠENÍ
Ráno jsme šli na mši s dětmi už na půl devátou a pak jsme se vrátili domů pro Jarka a Donnu a vydali jsme se na rodinný výlet:-))).Jeli jsme autobusem do Ořešína -Donče jsme dali náhubek- ne že bychom se báli,že někoho kousne:-),ale protože to je povinnost a ať si tedy zvyká:-)....Protože je Donička chytrá,brzy přišla na to,jak se ho nenápadně zbavit,ale protože je zároveň poslušná,nakonec se s ním smířila:-)Stejně to bylo jen na chvíli. A pak už před námi byla jen cesta do Útěchova, kde jsme si dali na "zahrádce" zmrzlinové poháry - a jinou cestou jsme šli zpět do Ořešína. Celou cestu nás doprovázelo nádherné téměř letní počasí.Obrázek si udělejte podle fotografií sami.-)))