Únor 2009

Výsledky Duo CACIB Brno

20. února 2009 v 21:29

Tady se můžete dozvědět výsledky z této výstavy psů. Všechna plemena mohla vystavovat oba dva dny - v sobotu i v neděli. Naše Donna dostala pokaždé nejvyšší možné ocenění ve své kategorii štěňat od čtyř do šesti měsíců - Velmi nadějná 1.
V neděli dokonce pan rozhodčí napsal BEST PUPPY - nejlepší štěně! :-)))

18.2.2009 Nové zimní fotky

18. února 2009 v 22:46 Aktuality
Tyto fotky jsou pořízeny před a během víkendu 14. a 15.2.2009

8.2.2009 Duo-CACIB Brno=Donna získala ocenění Nejlepší štěně!!!

8. února 2009 v 15:26 Aktuality
Tak dnes máme velkou radost. Donička získala na mezinárodní výstavě Duo-CACIB Brno ocenění Velmi nadějná a hlavně Nejlepší štěně! Dnes odjela naše Eliška na hory a Donnu předváděla "týmová" handlerka Jindřiška a obě předvedly super výkon. Jindřiška při předvádění dobře vypadá (samozřejmě nejen při předvádění :-))) a navíc je šikovná a se psy to prostě umí. Když jsem ještě před soutěží vedla Donnu do kruhu já (aby si to mohla očichat), tak mě tahala za vodítko a poskakovala jako koza:-))) Díky tomu jsem ustoupila od myšlenky, že bych Donnu předváděla já a bylo to moudré rozhodnutí :-))) Jinak Jindřiška předváděla ještě Biskýtka, měl opět pěkné V3 a Karamelku, která získala V 1. Karamelce o fouseček utekl titul CAC. Při čekání až přijde na řadu totiž přebývala v nové boudičce a protože venku dost lilo a jít se tam moc nedalo, tak měla přebytek energie a nebyla tak soustředěná, jak jindy umí být. Ale panu rozhodčímu se dost líbila - chválil stavbu těla a vzhled i pohyb.


Donička čeká s Jindřiškou, až přijde na řadu


Prázdný výstavní kruh a v pozadí v rohu čekající Donička s Jindřiškou

Tak už jdeme


7.2.2009 Mezinárodní výstava psů v Brně

7. února 2009 v 17:04 Aktuality

Tak dnes Donička zažila svůj velký den. Šla se poprvé vystavovat. Výstavní premiéra to byla i pro mě, Elišku a Ondráška. Velké přípravy začaly ovšem už včera odpoledne. Jeli jsme s Doničkou na domluvenou koupací návštěvu do Hostěnic. Doničku koupala u Živnových "rodinná handlerka a upravovatelka psů" Jindřiška, která ten den musela vykoupat a ostříhat pět psů-kromě Doničky ještě Karamelku a Biskýta a své dvě Šeltičky. Donička ve vaně krásně stála a trpělivě se nechala mydlit a sprchovat a "kondicionérovat :-)))". Když pak došlo na fénování tak zezačátku protestovala, ale pak zjistila, že to není až taková hrůza a držela taky:-))) A dnes ráno jsme vstávali všichni už o půl sedmé a po osmé nás tatínek dovezl autem až na výstaviště. To bylo psů :-))) Donička nevěděla, kam dřív zaměřit svou pozornost, ale celkově bylo vidět, že ji to baví. Šli jsme se přihlásit a pak očichat náš výstavní kruh. Pak jsme zaujali místo hned vedle Veroniky Živnové s Karamelkou a Katky Halouzkové s Biskýtem (správně se Biskýtek jmenuje Cookie Mladá Živa) a Jindřišky. Donička byla ve své kategorii štěňat-baby(puppies) jako fenečka jediná. Porodce byl maďar András Korósz a Doničku v kruhu předváděla Eliška. Donička trošku chvilkama hopsala, ale pak předvedla taky jak umí pěkně chodit i běhat, pan rozhodčí ji hmatem zkontrolaval stavbu těla a ohodnotil ji jako Velmi Nadějnou I, což bylo v dané kategorii nejlepší možné ocenění :-))) Super:-))). Biskýtek měl obrovskou konkurenci, v jeho kruhu bylo celkem šest australáků a přesto se Biskýtek umístil na pěkném třetím místě s hodnocením Výborný 3 a s poznámkou pana rozhodčího, že je to elegantní pes. A Karamelka zazářila a přestože měla po štěňátkách srst méně hustou, okouzlila svým pohybem a stavbou těla a získala CAC :-)))
Byla tam nádherná atmosféra a potěšilo nás, že nás přišli podpořit majitelé Draga. Protože Dráček, Donička i Karamelka jsou svým zbarvením red trikolor úplně stejní, byla na ně krásná podívaná - maminka se svými dvěma dětmi. Když bylo po všem, nechali jsme psy proběhnout po trávníku u pavilonu a samozřejmě jsme se i vyfotili. Pak jsme ještě nechali hodnocení vepsat do průkazu původu a pak už jsme se rozloučili. Já s dětmi jsme si tam ještě dali jídlo a koupili jsme krmivo- granule Trainer s "výstavní" slevou a pak pro nás přijel zase tatínek a jeli jsme domů. Pokračování (nebo spíš další výstava) nás čeká ještě zítra :-)))Tak takhhle jsme bivakovali blízko kruhu - Ondra s DoničkouBiskýtek v kruhu (čtvrtý zleva)
Karamelka v kruhu
Karamelka se "soupeřkami"

Závěrečné focení
Dráček s Doničkou-sourozenecká láska:-)
Donička,Dráček a pánečci

Karamelka, Donička a Dráček-poznáte, kdo je kdo?Dráček, Donička, Karamelka a Biskýtek s pánečkama


a bez pánečků


rodinné trioKaramelka s medailíA šťastná majitelka a chovatelka Veronika Živnová

1.2.2009-Hostěnice

2. února 2009 v 20:49 Aktuality
Je neděle a od rána sněží. Kluci jsou nemocní a tak jedeme do Hostěnic na domluvenou návštěvu jenom já a Eliška- a samozřejmě Donna. Protože je docela zima čeká nás nejprve na uvítanou hrnek s čajem a pak jdeme "na plac" nacvičovat "chůzi". Ostatní psi-Biskýtek a Karamelka jsou tu samozřejmě taky. Donička začíná (předvádí ji Eliška) a je na ní vidět, že jsme přece jenom trochu potrénovali.Taky dostáváme všichni hned pochvalu od Jindřišky a Veroniky, z čehož máme velkou radost. Pak jde Jindřiška s Biskýtkem a nakonec s Karamelkou a všichni psi jdou krásně a vypadají nádherně. Pak si chvíli ještě povídáme a nakonec nám Veronika ukazuje ve stáji nového malého oslíčka, který "přicestoval" až ze Španělska. A pak honem domů, protože v pět hodin už musím být na "place" (v práci) já.