Leden 2009

27.1.2009- Z Doniččina deníčku-Cvičák

28. ledna 2009 v 1:28 Aktuality
Dnes jsem byla podruhé na cvičáku. Učila jsem se povel lehni. Napřed mě posadili a pak mi sunuli piškotek po zemi a chtěli, abych si k němu lehla. Jenže já jsem to nepochopila a pořád jsem zvedala zadeček, abych si k němu došla. Ale nakonec mě trošku přidrželi a mně to konečně docvaklo:-)) Pak jsem to už dělala v pohodě a cvičitelka mě pochválila, že mi to učení jde rychle, že příště zkusíme odložení a pak bych mohla jít do skupinek:-). Taky jsem se procházela jako na výstavě, a chůze mi jde, když mám normální vodítko, ale jakmile mi dají to výstavni, tak jaksi skáču a moc se mi to nelíbí, ale nakonec taky jdu,no. Ale jinak to bylo moc fajn a nejlepší bylo, že jsme šli zase pěšky (přes Medlaňák, ale trochu jinýma pěšinkama - ne přes to hnusný pole - a když jsme stejnou cestou šli zase zpátky, tak jsem šla první a moje člověčí mamka jen koukala, jak krásně sama trefím, jak si tu cestu pamatuju ( a nebo ji cítím). Jenom jsem po cestě nabrala spoustu babek a bodláčků a když mě mamka doma očišťovala, tak jsem jí ukázala, jak umím být trpělivá, protože některé byly v té srti tak zacuchané, že to vůbec nešlo a mamka to brala skoro i se srstí a já jsem hezky stála a ani jsem se nehnula.

26.1.2009

28. ledna 2009 v 1:24 Aktuality
Dnes byla Donička téměř vzorná:-) Jen ráno trochu potahala odpadky z pytle, co děti zapomněly vynést, ale to se rychle uklidilo. Byla jsem doma, tak jsem si s ní střídavě hrála a uklízela a žehlila a taky jsem ji učila povel FUJ. A je to úžasné, ale fakt se podařilo, že jsem před ní dala piškotek na zem a když ho chtěla sníst, řekla jsem FUJ a Donička se na něj jen smutně dívala, ale vydržela a nevzala si ho - to byl úspěch!!! Uvidíme, jak to bude venku:-) Pak přišly děti ze školy a my jsme šly s Eliškou a Donnou do Zamilce a potkaly jsme tam dvě sympatické studentky veteriny s pejsky Bonny a Lucky a tak se tam všichni tři pejsi pěkně vydováděli. My s Eldou jsme pak Doničku učily chodit na výstavním vodítku a stát. A celkem to šlo:-)))

25.1.2009 Hostěnice

28. ledna 2009 v 1:21 Aktuality

V neděli bylo rušno. Hned dopoledne přijela babička s dědečkem popřát tatínkovi k narozeninám a celá rodinka byla doma. Odpoledne jsme jeli do Hostěnic, kde jsme se setkali s Jindřiškou, která bude na výstavě předvádět Karamelku a ještě jednoho krásného australáčka Bisquita. Musím napsat, že tam byl opravdu správný psinec. Jindřiška tam měla ještě svoje dvě šeltičky, pak tam byly samozřejmě Karamelka, Ruby a Donna, Bisquitek tam měl brášku Gucciho a ještě tam byl jeden pejsek. Jindřiška se pokoušela Donnu učit správně chodit a stát, ale Donička se zezačátku moc nesoustředila a hodně tahala. Ale nakonec si přece jenom dala trochu říct. Máme domluvené ještě jedno setkání příští neděli a musíme s ní cvičit i doma. To její maminka Karamelka je opravdu hvězda a i když paní Živnová říkala, že po štěňátkách ještě nemá srst tak hustou jako předtím, tak chodí a stojí nádherně a má krásnou "postavu" - vypadá přímo elegantně. A samozřejmě byla v Hostěnicích super atmosféra, běhali tam pejsi i děti i koně a nakonec nám Živnovi uvařili čaj a objevil se tam perník i krabice s cukrovím.Pak jsme nasedli do auta a jeli jsme domů. Doma jsem ještě vyčistila auto a dala prádlo do pračky (Eliška se postarala o vyčištění bot) a já jsem utíkla na představení:-))))


24.1.2009 Nic mimořádného-Z Doniččina deníku

25. ledna 2009 v 0:05 Aktuality
Dnes se nestalo nic moc mimořádného, jenom mě dopoledne nechali samotnou, tak jsem si aspoň přečetla noviny, ale odpoledne už byli všichni doma včetně tatínka, tak jsme šli do Zamilce celá rodinka. Tatínek (asi trochu schválně) vybíral samé blátivé pěšinky z kopce do kopce. Což o to, mě to nevadilo, ale byla legrace, jak to dětem a mamce prokluzovalo - tatínek to kupodivu vždycky nějak zvládl v pohodě. No vypadali jsme nádherně! Pak se mamka se mnou trochu zdržela - nacvičovala se mnou po cestě zase přivolání, a když konečně šla, ostatní už byli v nedohlednu. A tak jsme šly už jenom s mamkou ještě na louku a to bylo dobře, protože jsme se seznámily s borderkoliáčkem Blackem. Když jsme s mamkou přišly domů, byla koupelna plně obsazena dětmi, které se z té vycházky očišťovaly. Tak jsme se k nim přidaly a pořádně jsme všechno s dětmi pocákaly (aby mamka měla co uklízet.) Pak jsem se šla sušit na gauč a ..dobrou noc.

23.1.2008 Z Doniččina deníčku

25. ledna 2009 v 0:00 Aktuality
Dnes byl dopoledne uklízecí den a tak mě mamka vystrkovala občas na terasu a na zahradu. Což o to, já se ráda pročuchám zahradou, ale pak mi to nedá a stejně musím pokukovat prosklenými dveřmi , co ta rodinka vlastně dělá. Ale nekňučím, vím že mi to není nic platné, vždycky hafnu, jako že už tam jsem a pak čekám, až mě pustí dovnitř. (Zjistila jsem totiž, že když kňučím, tak mě nikdo schválně nepustí.) A stejně je to vždycky jen chvilka...A odpoledne musela jít mamka na poštu pro dopis, tak vzala mě a Ondru a brali jsme to pěší oklikou přes Zamilec a tam jsme si zase zkoušeli přivolání. Celkem mi to jde, protože to víte - co bych neudělala za piškotek! A krásně jsem se tam proběhla!

22.1.2009 Úspěšný den -Z Doniččina deníčku

24. ledna 2009 v 23:58 Aktuality

Dnes jsem měla mimořádně úspěšný den - začalo to hned ráno. Moje člověčí maminka měla celý den volno tak si trochu přispala. Naštěstí jsem se moc nenudila.Její dcera Eliška si až ráno dochystávala učebnice do školy a ty, které nepotřebovala, nechala ležet na stole. Zaujala mě hlavně fyzika. Hned jsem se dala do čtení, ale některé listy nešly obrátit, tak jsem je vytrhla. Ale přežvýkala jsem ji docela slušně, to ani Eliška ji nemá tak dobře přežvýkanou jako já. Mamka když vstala a uviděla to, tak se se mnou normálně přivítala, ale když uklízela tu spoušť, brblala si cosi o nezodpovědných dětech, co si po sobě neumí uklidit. Pak položila na stůl mobil (ten nový, co dostala k vánocům) a odešla do koupelny. Samozřejmě jsem chtěla zjistit, jestli je ta její hračka lepší než všechny moje hračky a i když vím, že na stůl nesmím, zvědavost byla silnější. Než se mamka za chvilku vrátila (a moc dlouho pryč nebyla), tak už jsem měla prozkoumaný, že ty tlačítka na tý krabičce zase tak moc dobře nedrží. Držela se ale mamka, jen si něco brblala o tom, jak je blbá, že to mohla tušit, že to tak dopadne. No a nakonec mě vzala po obědě na cvičák - poprvé! Vzaly jsme to pěšky přes Medlaňák - je to hodinka chůze, ale mamka jak je jejím zvykem, vyšla o něco později z domu, než chtěla (asi tak o čtvrt hodinky) a tak jsme většinu cesty utíkaly (mamka se o to aspoň snažila), Navíc jsme to vzaly zkratkou přes pole a přes letiště - no to jste měli vidět , jak jsme vypadaly! Ale stihly jsme to! Měly jsme individuální hodinku se sympatickou cvičitelkou. Napřed jsme zkoušely chodit a klusat v kruhu a stát a taky ukazovat zoubky, pak jsme se učily, jak si správně vštípit přivolání ke mně. A šlo mi to krásně! Jsem šikovná! Pak ještě cvičitelka říkala mamce co má dělat, když jí chci někdy táhnout na vodítku a taky jak mě naučit, abych všechno co najdu na cestě nežrala. No to jsem zvědavá, jak se jí to povede :-)Když jsme přišly domů, zkoušely jsme si to přivolání i doma v obýváku před dětma:-) A zase mi to šlo:-)

18.1.2009 Návrat z hor - Nově přidané fotky 24.1.2009

19. ledna 2009 v 13:02 Aktuality
Tak dnes jsme se vrátili z Francie z Alpe d´Huez, kde jsme byli lyžovat celá rodina.Protože Donička ještě lyžovat neumí :-)), byla zatím ten týden u "své maminky a babičky" v Hostěnicích (tímto bych chtěla moc poděkovat Živnovým, kteří se o ni starali). A dnes jsme se tedy vrátili a odpoledne jsme jeli pro Doničku-já a všechny tři děti. Shodou okolností tam byl na návštěvě i Doniččin bráška Draco s paničkou Míšou a tak tam bylo veselo, byla tam báječná psí atmosféra,Karamelka,Rubby,Drago,Donička a chvíli i černá Essinka. A kousek od nás se jezdilo na koních, paráda.Donička jakmile nás uviděla, hned se přiběhla přivítat, hlavně s dětmi.Takže na nás za ten týden nezapomněla :-)))Po příjezdu domů dostala žvýkací kostičku (mění se jí zoubky, tak byla ráda:-), zalezla si pod stůl a spokojeně žvýkala.7.1.2009Z Doniččina deníčku 2

7. ledna 2009 v 23:21 Aktuality
Tak s paničkou až do dneška nebyla moc velká sranda, protože ji šíleně bolelo v krku a pokud nebyla v práci tak jen polehávala, ale včera si konečně zašla k doktorovi a ten jí napsal antibiotika,které asi zabraly, protože jí dnes už otrnulo a hned jak odpoledne vyžehlila hromadu prádla a naučila se s Ondrou přírodopis a donutila Martina ořezat a srovnat si ty pastelky v pouzdře, tak se mnou šla na oblíbenou dlouhou procházku. Sice jsme nešli do Zamilce, protože na to už byla velká tma, chodili jsme jen ve vedlejších uličkách a to - jaká otrava - na vodítku, ale panička byla hodná a nechala mě v klidu si všechno očuchat a na závěr mě vzala za zahrádky, kde mě vypustila a pěkně si se mnou zaběhala (teda zaběhala jsem si spíš jen já, ona ten běh většinou jen naznačovala), ale pěkně jsem se vyblbla, takže když jsme přišli o půl desáté domů,hned jsem si zalezla pod stůl a usnula jsem.Tak dobrou...

3.1.2009 Z Doniččina deníčku-nemoci

7. ledna 2009 v 23:18 Aktuality
Jsem ráda,že mám velkou rodinu.Dneska totiž panička i páníček prospali celé dopoledne a i tak se celý den plouží po domě a polykají nějaké pilulky a vaří si čaje-říkají tomu,že jsou nemocní.Ale naštěstí mají tři děti,které se mnou na střídačku chodily ven.Taky mě nechali velkou chvíli na zahradě,což nemám moc ráda,když tam se mnou nikdo není,ale dali mi žvýkací pamlsek,tak jsem si lehla ke dveřím a žvýkala jsem a žvýkala a byla jsem hodná,ani jsem nekňučela ,ani neštěkala,což jindy dělávám,když jsem chvilku sama venku.Ale většinu času byly děti se mnou.A teď večer jsem si zalezla pod svůj oblíbený stůl a... dobrou noc....

2.1.2009-Zamilec

7. ledna 2009 v 23:14 Aktuality
Miluju procházky!A dnes mě panička s dětmi vzala zase do Zamilce a to já mám ráda.Šli jsme prostředkem louky, už se pomalu stmívalo a potkali jsme přímo u lávky přes potok dva psí kamarády - hned jsem si s nima začala hrát, i když už byli pěkně velcí - a pěkně jsem se tam s nimi pohonila a vymáchala v té blátivé a ledem pokryté struze :-D. Byla to paráda:-))))))) Pak jsme šli ještě "klasický okruh" a já jsem se bez vodítka krásně vyběhala :-))) Horší to ale bylo doma:-(( Nechápu proč, ale panička mě hned hnala do koupelny a do sprchy a mydlila mě jakýmsi šamponem - prý pro štěňata. No snesla jsem to, mám vodu celkem ráda, ale pak jsem běhala pěkně po pokoji a vytřepávala jsem ze sebe všechnu tu přebytečnou vodu. To mají za to. Ale panička mi dala novou žvýkací kost a ta byla super, tak jsem si ji pak celý večer žvýkala na svém místě pod stolem a byla jsem spokojená :-)))

31.12.2008 Jak jsme slavili Silvestra

2. ledna 2009 v 13:41 Aktuality
Na Silvestra jsme byli tak průběžně doma,občas děti vyběhly s Doničkou ven a já jsem v předvečer vyběhla odehrát představení do divadla. A pak jsme doma seděli u stolu a hráli hru Alhambra (u Elišky byla na návštěvě Anďa,tak se taky zapojila). A o půlnoci tatínek dětem vystřelil na zahradě čtyři petardy - takové co se vystřelí do vzduchu a nahoře se rozprsknou v krásný ohňostroj a děti se dívaly z terasy a já s Doničkou přes skleněné dveře,co vedou na terasu a Donička byla úplně v pohodě :-))

1.1.2009-Nový rok a návštěva v Kvasicích

1. ledna 2009 v 22:51 Aktuality
Tak dneska jela celá rodinka-která obnáší paničku, manžela a jejich tři děti-do Kvasic u Kroměříže k manželovým rodičům-a mě vzali sebou. Umístili mě dětem dozadu na klín a jelo se. Ale já cestování zvládám v pohodě,celou cestu tam i pak zpátky jsem prospala!!! Když jsme přijeli, nechali mě na jejich velké zahradě - dali mi granulky a šli si na oběd. Snědla jsem granulky, vyměnila jsem si pozdravy přes plot se sousedovic voříškama a šla jsem si lehnout ke dveřím. Byla jsem v klidu, věděla jsem že za chvilku příjdou. A taky že jo, napřed přišla Eliška a procházela se mnou zahradu. Dovedla mě k jezírku, ve kterém byly ryby!! To mě zaujalo, tak jsem vlezla na ledový okraj, ale led pode mnou začal praskat a já jsem skoro zahučela do té ledové vody! Naštěstí mě Eliška včas vytáhla. Pak přišel Ondra, Martin a nakonec páníček. Ten šel se mnou dozadu do sadu a tam za plotem mají sousedi ovečku. Nejprve jsem byla trochu zaražená, ale když se ovečka otočila k odchodu, začala jsem na ni štěkat:-))) Pak si za mnou přišla hrát panička a honila se se mnou a přetahovala se o přetahovadlo, ale já jsem se nedala. Tak jsem byla zakousnutá, že se mnou mávala doleva doprava nahoru dolů, ale nepustila jsem se!!! A den uplynul tak rychle a už jsme jeli zase domů. Doma mi Martin donesl další hračky na hraní, mezi nimi byl i plyšový tygr a s tím jsem si to tedy rozdala, až se tomu všichni smáli. A pak už jsem si zalezla pod svůj oblíbený stůl a dobrou noc:-)))